Cihangir İslam'dan İYİ Parti'ye HDP tepkisi: Erdoğan'a 'hazıroldayım' dediniz

İyi Partili Ağıralioğlu, fezleke hazırlanan HDP’li vekillere ilişkin nasıl bir tutum sergileyeceklerine dair sorusuna yanıt vermişti

Cihangir İslam'dan İYİ Parti'ye HDP tepkisi: Erdoğan'a 'hazıroldayım' dediniz

Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun daha fezlekeyi görmeden HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili yaptığı "Evet oyu vereceğiz" açıklamasına tepki gösterdi.  Cihangir İslam, Ağıralioğlu'nun bu açıklamasının Erdoğan'ın çağrısıyla aynı doğrultuda olduğunu söyledi.  

Yavuz Ağıralioğlu, dün akşam CNN Türk'te katıldığı televizyon programında Ahmet Hakan'ın haklarında fezleke hazırlanan HDP'li 9 milletvekili hakkında nasıl bir tutum sergileyeceklerine ilişkin sorusuna "Biz HDP'yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz.  Dolayısıyla TBMM'de bu üslupla siyaset yapmalarını uygun bulmuyoruz. 'Evet' diyeceğiz" dedi.

Cihangir İslam, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Fezlekeler görüşülmeden yapılan bu alelacele

- 'Benim elim zaten havada' beyanı, 

Erdoğan'ın

- 'Eller hemen iner kalkar' açıklamasına 


- 'Zaten hazıroldayım' cevabıdır.

Bu tutumlar ülkemize, toplumsal barışa, demokrasiye, halk iradesine büyük zarar verir.”

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ülkeyi kim yönetiyor
ülkeyi kim yönetiyor - 2 ay Önce

kimse mhp ye istediği kadar oy vermeyince mhp ne yapıyor bütün partilere adam sokuyor ülkeyi dolaylı yönden böyle yönetiyor.akp iyi parti demokrat parti gelecek deva hatta chp nin bazı milletvekilller daha küçük partilerin çoğundada kendi adamı var.

SIRADAKİ HABER