CHP’li Erol: Dersim’deki öğretmenlerin büyük bölümü görevlerine iade edilecek

Dersim'de açığa alınan öğretmenlerle ilgili CHP'li Gürsel Erol'dan açıklama geldi

CHP’li Erol: Dersim’deki öğretmenlerin büyük bölümü görevlerine iade edilecek

CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol, Dersim’de görevden alınan 418 öğretmenle ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’la yaptığı görüşmede, Yılmaz’ın öğretmenlerin büyük bir bölümünün görevine iade edileceğini söylediğini ifade etti. 

Erol, Bakan Yılmaz’ın öğretmenlerin büyük bölümünün göreve iade edileceğini söylediğini anlatırken şöyle konuştu:

"Tunceli’de 418 öğretmen ve 86 milli eğitim personelinin görevden alınmasından sonra konuyu bizzat Milli Eğitim Bakanımızla görüştüm. Tunceli’ye büyük bir haksızlık yapıldığını söyledim.
 
Sayın Milli Eğitim Bakanı Tunceli’de görevden alınan öğretmenler ile ilgili bizzat ilgileneceğini yapılan haksızlık varsa düzeltileceğini ve bakan yardımcısına talimat verdiğini ifade etti. Bakan yardımcısının konu üzerinde titizlikle çalışarak haksızlığa uğrayanları görevine iade edileceğini söyledi. Bu hafta içinde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile tekrar görüştük. 

Pazartesi günü görevden alınan 418 öğretmenin büyük bölümünün görevine iade edileceğini ancak hakkında ihbar, şikayet ve çeşitli deliler bulunan bazı öğretmenlerin soruşturmalarının devam edeceğini, özellikle öğretmenlerin görevden alınmasında en büyük gerekçe olan 29 Aralık’ta düzenlenen eyleme katılanların büyük bölümü görevlerine iade edileceği tarafıma söyledi. 

Milli Eğitim Bakanımız zaten Tunceli üzerinde daha hassas davranacaklarını özellikle belirtti. Bugün bile göreve iade edilecek öğretmenlerin belirlenmesi için çalışma yapılıyor ve bakanlıktan bana verilen bilgi, Tunceli’de görevden alınan öğretmenlerin büyük bölümünün pazartesi göreve iade edilecek."

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2016, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER