CHP’den Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun için soruşturma talebi

Bekaroğlu, Fahrettin Altun’un siyasi partileri hedef alan açıklamaları nedeniyle hakkında soruşturma açılmasını talep etti

CHP’den Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun için soruşturma talebi

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, sosyal medya hesabından siyasi partilere yönelik paylaşım yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun hakkında disiplin soruşturması açılmasını talep etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bekaroğlu, “Adı geçenin mevcut görevinden alınması düşünülmekte midir?” sorusunun yanıtlanmasını talep etti.

‘SİYASİ PARTİLERİ HEDEF ALAN AÇIKLAMALAR YAPMASINI ONAYLIYOR MUSUNUZ?’

Resmi Gazete’de 24 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan “İletişim Başkanlığı Teşkilatı Kurulması hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”nin 3 ve 4. maddelerinde İletişim Başkanlığının görevlerinin belirlendiğini ifade eden Bekaroğlu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 7. maddesinde anlatılan “Tarafsızlık ve devlete bağlılık” ilkelerini Fahrettin Altun’un çiğnediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Oktay’ın, Altun’un sosyal medya paylaşımlarını onaylayıp onaylamadığını açıklamasını isteyen Bekaroğlu şu soruların yanıtlarını talep etti:

*Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı görevi uhdesinde bulunan Sn. Fahrettin Altun tarafından kullanılmakta olan Twitter hesabından kendisinin yürütmekte olduğu kamu görevinin kapsam ve içeriğinin anlamını aşan siyasi amaçlı beyanlarda bulunulması ve bazı siyasi partileri hedef alan açıklamalar yapılması makamınızca da onaylanmakta mıdır?

*Adı geçen söz konusu beyan ve açıklamaları hangi makamın görevlendirmesi neticesinde yapmıştır? Bu konuda bağlı bulunduğu makamların bilgi ve onayı var mıdır?

*Şayet söz konusu beyanlar onaylanmıyor ise ilgili hakkında disiplin hükümleri ne zaman işletilecektir?

*Adı geçenin mevcut görevinden alınması düşünülmekte midir?

*Adı geçenin söz konusu fiillerinin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 257. maddesi kapsamında değerlendirilmesi hususunda ne düşünülmektedir? Bu konuda ilgili hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunulacak mıdır?

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 23:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

FAHRETİN altun akp de çikar sağlıyan bır yamyam butün talancilar yağmacilar akp de ülkeyı sömüren kalpazan

SIRADAKİ HABER