CHP'de açlık grevi

Adaya tepki açlık grevine başlattı...

CHP'de açlık grevi

İlçe binasında soruları yanıtlayan CHP Bahçelievler ilçe eski başkan yardımcısı Gökmen Güneş, CHP ilçe yönetimi tarafından Bahçelievler'de yapılan eğilim yoklama sonuçlarına uyulmaması ve yoklamaya katılmayan bir adayın dışarıdan dayatma yöntemle atanmasına tepki amacıyla açlık grevine başladıklarını ifade etti. Birgün'ün haberine göre, demokrasinin sekteye uğratıldığını belirten Güneş, "Bu grevimiz süresiz açlık grevidir. 6'ncı gününde. 6 arkadaşımız süresiz, hiçbir şekilde katı gıda almıyor. Sadece sıvı alıyorlar. 3 arkadaşımız da dönüşümlü açlık grevi yapıyor" diye konuştu.

"PARTİMİZ KAZANABİLECEĞİ SEÇİMİ KAYBA DOĞRU GİTMEKTE"

"İstenmeyen bir adayın dayatılmasını istemiyoruz" diyen Güneş, "Saffet Bulut, 2009 seçimlerinde adaydı. 2014 yerel seçim adaylığı teklifi götürüldüğünde denenmişin denenmişliği olmaz. 'Ben bu seçimde kesinlikle aday değilim. Abdullah Durukan'ı destekliyorum' diye demeçleri var. Ancak Bahçelievler'de örgütün ve aday adaylarının yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle partinin şanslı hale gelmesi ve 17 Aralık operasyonunda değişen konjonktürden faydalanmak istemesi nedeniyle yeniden aday oldu. Partimiz kazanabileceği seçimi kayba doğru gitmekte. Bizler yine de partililik sorumluluğuyla üstümüze düşeni yerine getireceğiz" şeklinde konuştu.

TEMAYÜL YOKLAMASINA GİRMEYEN SAFFET BULUT ADAY GÖSTERİLDİ

CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut, temayül yoklamasında yarışmamasına rağmen CHP' nin ilçe belediye başkan adayı olarak açıklanmıştı. 3 bine yakın üyenin sandığa gittiği temayül yoklamasında ise 3 aday adayı arasında Abdullah Durukan bin 200 oy alarak birinci olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 09:26
YORUM EKLE