CHP önünde eylem yapan işçiye saldırı: Sen HDP'lisin

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı sırada işten çıkarılan Mahir Kılıç 36 gündür açlık grevi yapıyor

CHP önünde eylem yapan işçiye saldırı: Sen HDP'lisin

CHP Genel Merkezi önünde 69 gündür oturma eyleminde ve 36 gündür de açlık grevinde olan Mahir Kılıç, “Sen HDP’lisin” diyerek parti binasından çıkan birinin saldırısına uğradı. Kılıç, işine geri dönüne kadar açlık grevini sürdüreceğini ifade etti.
 
Çalıştığı CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne kadro davası açtığı gerekçesiyle işten çıkarıldığı işine geri dönmek için 69 gündür CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi yapan Mahir Kılıç, saldırıya uğradı. 69 gündür oturma eylemi ve 36 gündür de açlık grevinde olan Kılıç’a, parti genel merkezinden çıkan bir şahıs hakarette bulunarak saldırdı.
 
‘HDP’Lİ DİYE HEDEF GÖSTERDİLER’
 
Kılıç, yaşananları şöyle anlattı: “Sabah saat 11 buçukta geldim. Sırtım dönüktü. Pankartları astığım sırada kendini bilmez biri yolun karşısından bana hakaretlerde bulundu. Sora da bana ‘Sen HDP’lisin’ dedi” diye anlattı.
 
Kılıç, kendisine hakaretlerde bulunan kişiye, “HDP’li olsam veya olmasam ne değişir. Ben HDP’li değilim, ama babam ve çok sevdiğim değerli arkadaşlarım HDP’li. Sorun bu mu yani” diye yanıt verdiğini söyledi. Kılıç yaşanan arbede sonrası kendisine hakaret eden kişinin polise gidip “Alın bunu, bu HDP’lidir” diyerek, hedef gösterdiğini söyledi.
 
 Yaşanan saldırıyı CHP’ye mal etmediğini söyleyen Kılıç, “CHP’ye mal etmiyorum. Bu CHP’den çıkan biri. CHP içinde halimi hatırımı soranlar var” diyerek, işine geri dönene kadar açlık grevini ve eylemini sürdüreceğini söyledi.

Kılıç, kendisine saldırıda bulunan kişinin gözaltına alınmadığı bilgisini de verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 15:34

Demokrat Haber’e destek olur musunuz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usta
Usta - 13 ay Önce

Ulke de tepeden aşağı sancilansa HDP bu Soysuzlar bir gün yargıda hesap verecek

Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 13 ay Önce

HDP ki olduğu için işten atılmış CHP nin ege akdeniz teşkilatları hepsi ulusalcı ırkçı

SIRADAKİ HABER