CHP'nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' eylemi öncesi Taksim Meydanı kapatıldı

Polis, CHP'lilerin Taksim Meydanı'nda açıklama yapmasına izin vermiyor

CHP'nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' eylemi öncesi Taksim Meydanı kapatıldı

CHP'nin 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganı ile Türkiye genelinde yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim Cumhuriyet anıtı ve çevresi polis bariyerleriyle kapatıldı.

Polis, gruba Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. CHP'liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor.

OHAL'in 7'nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00'da Taksim Meydanı'ında oturma eylemi yapacağını açıklamıştı. Polis, Taksim Meydanı'nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı. 

İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı'na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı.CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partililer saat 11.30 sıralarında Taksim'de geldi.  Polis, gruba Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapılmasına  izin verilmeyeceğini söyledi. CHP'liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İstanbul'un kent meydanı Taksim'dir. Biz de Taksim'de bu açıklamamızı yaparken sessiz bir şekilde hatta bulunduğumuz yerlerde oturarak OHAL değil demokrasi istiyoruz sesimizi tüm gürlüğümüzle duyuralım diyorum ve hepinizi bulunduğunuz yerlerde oturmaya davet ediyorum.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 21:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER