'CHP'li vekil Erdin Bircan hayatını kaybetti' haberini ailesi yalanladı

CHP'li milletvekili Erdin Bican parti çalışması için gittiği Iğdır'da beyin kanaması geçirdi.

'CHP'li vekil Erdin Bircan hayatını kaybetti' haberini ailesi yalanladı

Beyin kanaması geçiren ve bir süredir yoğun bakımda tedavi altında olan CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, hayatını kaybettiği iddia edildi. Birçok basın kuruluşunun okurlarına aktardığı habere ilişkin olarak açıklama yapan Bircan'ın oğlu, "Durumun çok kritik olduğu gerçektir. Bu haberler ve paylaşımlar ailece hepimizi çok üzmüştür" dedi.

24 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçimlerinde Edirne'den Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) giren CHP'li Erdin Bircan'ın hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Parti çalışması için gittiği Iğdır'da beyin kanaması geçiren Bircan, 30 Temmuz'dan bu yana yoğun bakımda tedavi altındaydı.CHP Iğdır İl Başkan Yardımcısı Nazım Karadağ, 31 Temmuz'da Bircan'ın sağlık durumuna ilişkin olarak şunları söylemişti:

"Banyoya giderken ayağı kaymış, kafası yere çarpmış. Allah razı olsun doktor arkadaşlarımız ameliyata aldı ve kanamayı durdurdu, şimdi sağlık durumu iyi" dedi.

'HABERLER ASILSIZ'

Birçok ajans ve haber sitesi tarafından yayımlanan ölüm haberine ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklamalarda bulunan oğul Eren Bircan, “Babam ile ilgili çıkan haberler asılsızdır. Durumun çok kritik olduğu gerçektir. Bu haberler ve paylaşımlar ailece hepimizi çok üzmüştür” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 11:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER