CHP'li Tanrıkulu, AKP'lilerin Tahir Elçi konusundaki tepkisi nedeniyle konuşmasını yarıda bıraktı

25 yıllık dostu Elçi hakkında konuşurken 'failimeçhul' vurgusu yaptığı sıra gelen tepkiler üzerine "Lanet olsun" deyip kürsüden indi

CHP'li Tanrıkulu, AKP'lilerin Tahir Elçi konusundaki tepkisi nedeniyle konuşmasını yarıda bıraktı

HDP grubunun Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi ile ilgili Meclis araştırması açılması önerisinin öne alınması ile ilgili görüşmelerde söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AKP sıralarından gelen eleştiriler üzerine dayanamayıp konuşmasını bitirdi. 

CHP adına söz alan ve Tahir Elçi ile birlikte çalıştıklarını, 25 yıllık dostlukları bulunduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Kendisi ile 25 yıldır çalışma arkadaşlığım ve dostluğum var. Hazin bir biçimde yaşamını yitirdi. İşini iyi yapan bir insan hakları savunucusuydu. Kendisini karşılayacak faili meçhul maktullerin akıbetine uğradı" dedi ve sonrasında AKP'lileri kastederek "Sizlerin üstünü örtmeye çalıştığınız faili meçhuller” diye devam etti.

AKP milletvekillerinin, bu sözlere tepki göstermesi üzerine Meclis Başkanı İsmail Kahraman’dan sataşmaları önlemesini isteyen Tanrıkulu, tepkilerin devam etmesi üzerine “Lanet olsun” diyerek konuşmasını yarım bırakıp kürsüden ayrıldı. Tanrıkulu, kayıtlara geçmesi için konuşma metnini Meclis Başkanı Kahraman’a verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 20:21
YORUM EKLE