CHP'li Sındır: İhraçlar tarihe kara leke olarak geçti

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, son KHK ile kamuda gerçekleştirilen ihraçlara tepki gösterdi

CHP'li Sındır: İhraçlar tarihe kara leke olarak geçti

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayımlanan 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 4 bin 464 kişinin kamu görevinden çıkarılmasına tepki gösterdi. Sındır, "Bizden sonrakiler de bugünkü KHK düzenlemesini tarihimizin kara bir lekesi olarak konuşacaktır" dedi.

CHP Milletvekili Kamil Okyay Sındır son KHK düzenlemesi ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şöyle: 

“Devlete, millete kurşun sıkan, meclisi vatandaşı bombalayanlar ile iktidara muhalif düşünceleri ifade edenler aynı değerlendirilebilir mi? Düşünce ve ifade özgürlüğü bağlamında olan bir bildiriye imza atan akademisyenlere terörist muamelesi yapılması en hafif tabirle despotluktur. İktidar, bu son KHK ile 12 Eylül cuntasının 1402 sayılı yasa değişikliği ile gerçekleştirilen ihraçlardan ve faşizan uygulamalardan farklı olmadığını göstermektedir. Bugün, 35 yıl öncesinin acı günlerini nasıl tarihimizin kara günleri olarak konuşuyorsak, bizden sonrakiler de bugünkü KHK düzenlemesini tarihimizin kara bir lekesi olarak konuşacaktır.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 17:48

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER