CHP'li Özel: Erdoğan'a bu hatayı Berat Albayrak yaptırdı

Özel, seçim iptali kararının Erdoğan'ın siyasi tarihinin en büyük hatası olarak değerlendirirken, bu hatayı Berat Albayrak'ın yaptırdığını iddia etti

CHP'li Özel: Erdoğan'a bu hatayı Berat Albayrak yaptırdı

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerini yenileme kararınına ilişkin konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Parti Meclisi toplantısında boykot seçeneğinin üzerinde çok durmadıklarını söyledi. Özel, seçim iptali kararının Erdoğan'ın siyasi tarihinin en büyük hatası olarak değerlendirirken, bu hatayı Berat Albayrak'ın yaptırdığını iddia etti.

Gerçek Gündem'in sorularını yanıtlayan Özel, 23 Haziran seçimine dair çok umutlu olduğunu ifade etti. PM toplantısında boykot tartışmalarının olduğunu ancak sahadan gelen izlenimler nedeniyle bu seçeneğin çok üzerinde durulmadığını söyleyen Özel, “Bu seçenek ciddi bir şekilde tartışılabilirdi ama 200 kişinin sahadan aldığı tek duygu şu idi; seçmen bu kararla hesaplaşmak istiyor.”

AKP’nin kurucularından Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu’nun tepkilerini de hatırlatan Özel, Binali Yıldırım’a oy verenlerin bile “Bu bize yakışmadı, doğru değil” dediğini söyledi.

Seçim iptalinin Erdoğan’ın siyasi tarihinin en büyük hatası olduğunu söyleyen Özel, “Bu hatayı yapmamak için bir süre farklı bir tutum sergiledi, ama Berat Albayrak ve etrafındakilerin bu hayatı yaptırdığını düşünüyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 08:41

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
cok uzaktan (kanada'dan) TR'ye baki$
cok uzaktan (kanada'dan) TR'ye baki$ - 1 yıl Önce

Bu dertli haber bana hem Vahdettin—Damat Ferit ikilisini, hem de mystik Ortodox bir din adami olan Grigori Rasputin'i kendisine dani$man edindikten sonra koca Rus Imparatorlugunun once 1904/1905 Rus—Japon Savaşı'nda Japonya'ya, ve ardindan patlayan 1.Dunya Sava$ı'nda rakip Avrupa gucleri kar$isinda ardi ardina ugradigi agir yenigileri mutakiben gerceklesen 1917 Bolsevik Sovyet Devrimi'nde hem imparatorlugunu, hem de canini kaybeden son Rus Čarı zavalli Čar Nikholas'in trajikomik tarihsel hikayesini hatirlatti .....

SIRADAKİ HABER