CHP'li Enis Berberoğlu tahliye edildi

Berberoğlu'nun, koronavirüs tedbirleri kapsamında ev iznine gönderildiği bildirildi

CHP'li Enis Berberoğlu tahliye edildi

Milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderilen CHP'li Enis Berberoğlu'nun, Koronavirüs tedbirleri kapsamında ev iznine gönderildiğini ifade etti.

Yargılandığı davada, ‘siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklamak' suçlamasıyla 5 yıl 10 ay hapis cezası alan ve Yargıtay tarafından cezası onanan CHP'li Enis Berberoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından, dün akşam saatlerinde Bakırköy’deki evinde gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Maltepe L Tipi Cezaevine gönderilmişti.

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP'li Berberoğlu'nun Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ev iznine gönderildiğini açıkladı.

Açık cezaevlerinin 31 Temmuz’a kadar kapalı olmasından dolayı Berberoğlu’nun da o tarihe kadar ev izninde olacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 5 ay Önce

Kötülüğün sıradanlaşması öylesine göze parmak sokmak olarak uygulanıyor ki insanın içi açıyor.
24 Haziran 2020 bu gün meclise ilk giren vekiller iki yıllarını dolduracağı için özlük haklarına sahip olacaklardı. Bu iki vekile yapılan ikinci kötülük.
vekil leyla güve iki ay ceza evinde kalacak. Oysa son af yasası ile bir yılı kalan denetimli serbestlikten yararlanıyor.
Bir başka sorun. Ergenekon,bolyoz ve kck davaları kumpas davalarıdır,haksız yere insanlar cezalandırlımış,karar veren yargı,yazıyı yayınlayan cumhur başkanlığı resmi sitesi.
Kötülük öylesine gözümüze sokuldu ki
Bir parti lideri canlı yayında ENİS beyden terörist çıkartamazsınız dedi
Bir diğer lider Enis beye haksızlık yapıldı dedi.
Bu iki olay devlete kötülüğün nasıl sıradanlaştığına tanık olduk.
her iki lider,hak ve adalet sözünü söyleyenler iki vekili yok saydı. Her ikisi de Kürt olduğu için. ABD de yaşanan kötülüğe sözleri olamaz.

SIRADAKİ HABER