CHP'li Emir: Çin aşısı 10 gündür el altından AK Partililere yapılıyor

CHP'li Emir, Çin aşısını Türkiye'ye Keymen İlaç firmasının 10 gün önce getirdiğini ve AK Partili siyasiler ile nüfuzlu kişilere el altından yapıldığını ileri sürdü.

CHP'li Emir: Çin aşısı 10 gündür el altından AK Partililere yapılıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Çin’le sözleşmesi yapılan Covid-19 aşısı Sinovac'ın  Türkiye’ye getirildiğini ve 10 gündür AK Partili siyasilerle yakınlarına aşı yapılmaya başlandığını iddia etti.

Yazılı açıklama yapan Emir, Çin aşısının, dün aşı programını başlatan İngiltere’den önce Türkiye’ye getirildiğini öne sürerek, şunları belirtti:

“Çin aşısı 10 gündür Türkiye’de. Aşıyı getiren firma da her zamanki gibi yine Keymen İlaç oldu. Aşı 10 gündür el altından AKP’li siyasilere, aile dostlarına, nüfuzlu kişilere ve tanıdıklara yapılmaya başlanmış bile. Günlerdir aşının nasıl geleceğini, sözleşmenin detaylarını, aşının fiyatını soruyorduk. Bakanlık da toplumu bilgilendiriyor gibi yapıp aslında hiçbir bilgi vermiyor ve süreci kapalı bir şekilde yürütmeye devam ediyordu. Şimdi, bakanlığın süreci neden kapalı bir şekilde götürdüğü ortaya çıkmış oldu.” 

Kaynak: ANKA  


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER