CHP-İyi Parti ittifakında sona yaklaşıldı

Kulislerde, iki parti arasında sürdürülen ittifakın sonuçları bekleniyor

CHP-İyi Parti ittifakında sona yaklaşıldı

31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimler için İyi Parti ile ittifak görüşmelerini sürdüren CHP’de yarın peş peşe iki önemli toplantı yapılacak.

CHP’de yarın ilk olarak saat 9’da Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında MYK toplanacak, ardından 200 civarında adayın belirleneceği Parti Meclisi (PM) toplantısı yapılacak.

Kulislerde, iki parti arasında sürdürülen ittifakın sonuçları bekleniyor.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre, ittifak görüşmelerini sürdüren CHP’den Oğuz Kaan Salıcı ile İyi Parti’den Koray Aydın'ın son turları tamamlayıp genel başkanlara sunum yapmaya hazırlandıkları belirtiliyor.

Bu sunumun ardından parti genel başkanlarının bu hafta sonu bir araya gelebilecekleri belirtiliyor.

CHP, MERSİN’DE KENDİ ADAYINI ÇIKARACAK

CHP ve İyi Parti Mersin’de kendi adaylarıyla yarışacak. Bu gelişmenin iki partinin ortak kararıyla olduğu belirtiliyor. İyi Parti, Mersin’den MHP'den istifa eden mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ı göstereceğini açıklamıştı.

Herkesin merak beklediği Ankara konusunda kararın liderler görüşmesine bırakıldığı, her iki partinin adayının açıkladığı Balıkesir konusunun da bu görüşmede sonuçlandırılacağı belirtildi.

Kulislere göre, CHP, Antalya’da kendi adayını çıkaracak. Denizli, Manisa, Bursa, Samsun gibi illeri İYİ Parti’ye bırakılacak. Yine Trabzon’da İYİ Parti adayı desteklenecek. İttifak kapsamında, ilçe belediyeleri ve belediye meclisi üyelikleri de paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 13:30

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER