CHP il başkanına saldıranlar adliyeye sevk edildi

CHP Düzce İl Başkanı, Cengiz D. ve Cemal Ü. tarafından Vatan hainisin, ajansın" diyerek darp edildi

CHP il başkanına saldıranlar adliyeye sevk edildi

Düzce'de, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'a "Vatan hainisin, ajansın" diyerek sokak ortasında saldıran Cihan Cengiz ve Raşit Arslanaydın ile dayak anına ilişkin videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Üçüncüoğlu adliyeye sevk edildi.

Saat 14.30 sıralarında Fevzi Çakmak Mahallesi'nde meydana gelen olayda, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ın kullandığı otomobile arkadan gelen başka bir otomobil çarptı. Araçtan inen Cihan Cengiz ve Raşit Arslanaydın, 'Sen vatan hainisin' diyerek Tozan'a saldırdı.

Tozan, aldığı tekme ve yumruk darbeleriyle yere düşerken, 2 saldırgan araçlarına binip kaçtı. Olayın ardından Cihan Cengiz ve Raşit Arslanaydın ile dayak anını ilişkin cep telefonuyla çekilen videoyu, 'Düzce'de hain, ajan, vatana ihanet eden CHP İl Başkanını istemiyoruz.

Varsa vatan hainleri, sıraya girsinler. Bir gün birinizi, bir gün hepinizi' notuyla Facebook hesabında paylaşan Osmanlı Torunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Üçüncüoğlu gözaltına alındı. İl Başkanı Zekeriya Tozan'ın hastaneden darp raporu alarak şikayetçi olduğu şüpheliler, polisteki sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Cihan Cengiz ve Raşit Arslanaydın, 'kasten yaralama', İsa Üçüncüoğlu ise 'suça azmettirmek' ve 'halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' suçlarından savcıya ifade verecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 13:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER