CHP'den Alaattin Çakıcı tepkisi: Cumhuriyet Savcıları gereğini yapmalı

Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na hakaret ve tehditte bulunmuştu

CHP'den Alaattin Çakıcı tepkisi: Cumhuriyet Savcıları gereğini yapmalı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine CHP'den tepki geldi. CHP'liler Çakıcı'nın sözlerine yönelik, savcıları göreve çağırdı. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdidine sosyal medyadan tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu, "Cumhuriyet Halk Partisinin mafya bozuntularıyla işi olmaz, mafya düzenini halkın başına bela eden siyasi anlayışla hesaplaşması olur ve o hesabı günü geldiğinde sandıkta görecektir..." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise Twitter hesabından, "Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş. Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu'dur. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğni yapmalıdır. Bu şahsın önce Erdoğan'ı da tehdit edip daha sonra çark etmesi, Genel Başkanımızın "Saray bekçiliği" ifadesinde ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Hukuk reformu yapacağız diyenler, reformu mafya babalarına mı yapıyorlar göreceğiz." dedi.

'KILIÇDAROĞLU'NU KENDİLERİYLE KARIŞTIRMASINLAR'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Çakıcı'nın sözlerine yönelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Fırıldak gibi fır fır dönüp birbirine laf çarpıp sonra da kucaklaşanlar Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendileriyle karıştırmasınlar. Dün yezit dediğine, bugün efendim diyenlerin, mafya düzeniyle kendi düzenini muhafaza etmeye çalışanların tehditleri bize sökmez! Erdoğan’a söylüyoruz, Bahçeli yanıtlıyor. Bahçeli’ye söylüyoruz, mafya lideri Alaattin Çakıcı yanıtlıyor. Ülkeyi mafya çiftliğine çevirenler, mafyalarla el ele vermiş muhalefeti tehdit ediyor." diye tepki gösterdi. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Alaattin Çakıcı'nın sözlerine tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı:

"Susurluk'ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğu açık. Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. CHP'nin Genel Başkanı'nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Herkes, haddini bilecek!" 

CHP İstanbul Hukuk Komisyonu sosyal medya hesabından, "Ana muhalefet partisinin genel başkanını tehdit edip, hakaret edenler yargı karşısında hesap verecekler! Chp İl Hukuk Komisyonu olarak sürecin takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 17:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
tartışılır
tartışılır - 2 hafta Önce

devlet bahçelinin avukatı yok heralde bu işi mafya usulü hallediyor.devlet bahçelinin sözcüsü yok heralde bu işide mafya sözcüsü yapıyor.buradan çıkan sonuç mhp ne kadar hukuki bir parti olması.

SIRADAKİ HABER