CHP: Belediyeleri tehditle almaya çalışıyorlar

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, 100 belediye başkanının AK Parti'ye geçirileceği iddiasına tepki gösterdi

CHP: Belediyeleri tehditle almaya çalışıyorlar

AK Parti’nin 100 belediye başkanını ‘transfer’ etme harekatına CHP sert tepki gösterdi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AK Parti’nin seçimle kazanamadığı belediyeleri tehditle almaya çalıştığını söyledi.

AK Parti’nin hazırladığı yerel yönetim yasa değişikliği konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen eylül ayında belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıdan sonra kendilerine herhangi bir teklif gelmediğini ve bilgi alamadıklarını söyleyen CHP’li Torun, “Toplanacağız, bir araya geleceğiz deniliyor ama hala bir teklif yok” dedi.

Sadece AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yerel yönetimlerde yapılacak kapsamlı yasa değişikliği konusunda kendisiyle birkaç kez görüştüğünü belirten Özhaseki, şimdi de AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un imar yasalarıyla ilgili bazı değişikliklerin olabileceğini söylediğini hatırlattı. Torun, 100 belediye başkanını AK Parti’ye geçeceği iddialarına da “Milli irade diye demokrasi havarisi kesilenler, belediye başkanlarını kimi zaman korkutarak, tehdit ederek görevden alıyor, bazılarına kayyım atıyorlar. Şimdi de belediyelere icra göndererek devletin kaynaklarını kapatarak AKP’ye geçmeleri için uğraşıyorlar. Bunlar milli iradeyi yok sayarak, seçimle kazanamadığını tehditle almaya çalışıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Gazete Duvar  

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER