'CHP Ankara için 5 aday belirledi, içlerinden biri iş adamı'

Mansur Yavaş, Levent Gök, Haluk Koş, Murat Karayalçın ve iş adamı Cengiz Topel Yıldırım'ın isimleri anketlerde soruldu

'CHP Ankara için 5 aday belirledi, içlerinden biri iş adamı'

CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 5 isim belirlendiği ileri sürüldü.

Yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdüren ve bu çerçevede 252 adayını belirleyen CHP'de Ankara adaylığı özelindeki tartışmalar hareketlenmeye başladı.

CHP'nin Ankara için yaptırmaya başladığı ankette seçmene Mansur Yavaş, Levent Gök, Haluk Koş, Murat Karayalçın ve Cengiz Topel Yıldırım isimlerini sorduğu ortaya çıktı.

Şevket Yaman'ın Milliyet'te yer alan haberine göre, Kılıçdaroğlu, Ankara adayını belirlemeye yönelik çalışmaları kapsamında, kamuoyu araştırmalarını da başlattı.

Bu çerçevede, Ankara'da kısa süre önce başlatılan anket çalışmalarında seçmene beş ismin sorulduğu öğrenildi.

Bu isimler arasında Mansur Yavaş, Ankara milletvekilleri; Levent Gök ve Haluk Koç ile iş adamı Cengiz Topel Yıldırım ile eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın'ın yer aldığı ortaya çıktı.

Ankara adayının belirlenmesinde anketten çıkacak sonuçların ve İYİ Parti ile yürütülen müzakerelerin etkili olacağı belirtildi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
CHP liler adayinizi solculardan secin.
CHP liler adayinizi solculardan secin. - 2 yıl Önce

mansur yavas ve haluk koc olmaz olamaz ve secilemezler,
CHP Karayalcin,Gök ve Cengiz Topel Yildirim arasinda secim yapmali,öyle solcu görünüp sagdan oy aliriz diye ülkücüler,dinciler,fasistler,gericiler ve TC düsmanlarini aday gösteremezsiniz,solun oyunu saga dogru kullandiramazsiniz.Ya oldugunuz gibi görünün,Yada göründügünüz gibi olun.Türkiyede solcu,sosyalis,karanliga yobazliga,karsi direnen aday mi bulamiyorsunuz.

SIRADAKİ HABER