Çerkesler soruyor: Bizim kaymağı kim yedi?

Prof. Dr. Nurşen Mazıcı'ya Çerkesler'den protesto...

 Çerkesler soruyor: Bizim kaymağı kim yedi?

Katıldığı bir programda, ''Bugün neden Çerkes problemi yok. Çünkü ülkenin kaymağını yiyecek şekilde burjuvalaştılar'' diyerek Çerkeslerin büyük tepkisini çeken Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, Çerkesler tarafından sosyal medyada protesto ediliyor.

CNN Türk'te Hakan Çelik ile 10 Kasım özel programına konuk olan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, ''Bugün neden çok ısrar edildiği halde Çerkes sorunu çıkarılamıyor? Çünkü Çerkesler Türkiye'nin kaymak tabakasını yiyecek şekilde burjuvalaşmıştır" diyerek Türkiye'de Çerkeslere yönelik bir ayrıştırma çabası olduğunu ancak Çerkeslerin 'Türkiye'nin kaymağını yediği için' sorun çıkarmadığını'' savundu.

İki gündür sosyal medyada bu açıklamayı protesto eden Çerkesler, dün akşam Twitter'da "BizimKaymağıKim YediNurşenMazıcı" hashtagiyle binlerce tweet atarak tepkilerini dile getirdi.Kısa zamanda tt olan bu başlık, ilk sıralara kadar yükseldi ve Çerkeslerin bu tepkisi basınında ilgisini çekti.

Kültürleri kaybolmakta olan Çerkesler, bu yersiz çıkış nedeniyle Prof. Dr. Nurşen Mazıcı'dan özür bekliyor. (Demokrat Haber)


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 08:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER