Cem Yılmaz: Ben önceden biliyordum Gezi'deki mizahı, sen ise duvara yazılınca öğrendin

Yılmaz, Gezi direnişi sırasında kendisine yöneltilen 'Sokaktaki mizah hakkında ne düşünüyorsunuz?' sorusuna neden kızdığını anlattı...

Cem Yılmaz: Ben önceden biliyordum Gezi'deki mizahı, sen ise duvara yazılınca öğrendin

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Gezi Parkı direnişi sırasında kendisine yöneltilen ”Siz de bir mizahçısınız, tırnak içinde korkaklardan diyelim. Sokaktaki mizah hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna niçin kızdığını anlattı.

Yılmaz, ”Beni azat edin sokaktaki mizahtan” dedim. "Çünkü çok daha önce de biliyordum o mizahı, sen ise duvara yazılınca anladın. Çok katmanlı bir hadisede, sana bir tek duvardaki şaka mı kaldı? Kaç kişi ölmüş orada “Abi o duvarlardaki mizahı gördün mü?” Mizahçı hiç bu kadar vicdansız olmadı ki!" dedi.

NEFRETİN GAZI AÇILMIŞ DURUMDA

OT Dergi’den Metin Üstündağ’a konuşan Yılmaz, Türkiye’deki kutuplaşma ortamına da ince eleştiriler getirdi. ”Şu anda nefretin gazı açılmış durumda. Bir tarafa ait olsaydık hemen anlaşılacaktık oysa” diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

Cem Yılmaz Umre’ye gitmiş” sözü mesela… Bunu duymak çok hoşuna gidiyor bazı insanların. Tutup, “Yok yahu yalanmış, Cem Umre’ye filan gitmemiş” de, bu kez başka insanlar mutlu oluyor.” (Diken)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER