Cem Vakfı yöneticisine göre Sivas Katliamı'na sebep olanlar Aziz Nesin ve ateistlermiş

Cem Vakfı Gençlik Kolu Başkanı Topal’a göre Aziz Nesin’in katliam öncesi yaptığı açıklamalar yaşananlara sebebiyet verdi.

Cem Vakfı yöneticisine göre Sivas Katliamı'na sebep olanlar Aziz Nesin ve ateistlermiş

Cem Vakfı Gençlik Kolu Başkanı Cemal Aşkın Topal Sivas Katliamı’nı anarken, "Birinci hedefleri Aziz Nesin iken 33 canımız şehit olmasına sebebiyet verildi" ifadelerini kullandı. Topal'ın söylemleri Yeni Akit'i aratmadı.

Onursal Başkanı İzzettin Doğan olan Cem Vakfı’nın Gençlik Kolu Başkanı Cemal Aşkın Topal Sivas Katliamı’na ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Topal katliamı kınarken asıl hedefin Aziz Nesin olduğunu ve 33 insanın bu nedenle katledildiğini ima etti. Açıklamada katliamın sebebi olarak Nesin ve ‘ateistler' gösterildi.

Yeni Yaşam gazetesinden Tolga Balcı'nın haberine göre Cem Vakfı Gençlik Kolu Başkanı, İnstagram hesabından şu ifadeleri kullandı: 

“Sebebiyet veren Ateist kişilerin suçu her neyse bir ibadethaneden çıkıp provakasyona gelerek insan yakanların suçuda aynıdır. Yitirilmiş her canın ahı katilleri besleyen ve cezasını vermeyen siyasilerinde üzerine olsun”

Topal yaptığı açıklama altında gelen tepki yorumlarından birine ise dediklerinin arkasında olduğunu ifade etti.

Topal’a göre Aziz Nesin’in katliam öncesi yaptığı açıklamalar yaşananlara sebebiyet verdi. Topal olay dediği katliamı lanetlediğini ancak hedefin Aziz Nesin olduğunu söyledi.

Topal’ın ifadeleri şöyle:

Aziz Nesin olayların öncesinde ve akabinde yapmış olduğu tahrik edici açıklamalarla doğrudan hedef haline gelmiş veya getirilmiştir. Ve buradaki insanlarında kendisiyle birlikte hedef haline gelmesine sebebiyet vermiştir. Olayı yapanları hiçbir şekilde savunmuyorum ve aksine lanetliyorum ancak birinci hedefleri Aziz Nesin iken 33 canımızın şehit olmasına sebebiyet verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 08:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 13 ay Önce

Al sana bir ahlaksız şuursuz zavalı daha lan ahlaksız zındık insan bunu söylerken sıkılır utanır

Melek
Melek - 12 ay Önce

O zaman şimdi seni de konuşmandan ve düşüncelerinden dolayı hedef alıp katletmeleri mi gerekiyor. O vakıfta yer alman büyük bir talihsizlik

şu bu bahane
şu bu bahane - 13 ay Önce

o zaman ki devleti yönetenlerin haberi vardır.toplumu nereye sürmek istiyorlarsa onlar bilir işini ne de olsa nato ülkesiyiz.

Gert
Gert - 12 ay Önce

Katliama olay diyen, dönek başkan, git akitin emir kölesi ol, senden ne zurna ne de davul ol. İşid yakalar seni bir gün

SIRADAKİ HABER