Celal Doğan ‘Antep’te DSP’den aday olacak’ iddiası

Celal Doğan’ın DSP’den aday olmaya hazırlandığı öne sürülüyor

Celal Doğan ‘Antep’te DSP’den aday olacak’ iddiası

Antep’te İYİ Parti-CHP ittifakının eski MHP’li Avukat Ejder Demir’in olmasının ardından siyasi hesapları değiştirecek gelişmeler yaşanıyor.

Son duruma göre HDP ilde aday göstermeyecek. Son olarak HDP’den milletvekilliği yapan daha önce SHP’den Antep Belediye Başkanlığı yapan ve son olarak Millet İttifakı adayı olarak adı geçen Celal Doğan ise DSP’den aday olmaya hazırlandığı öne sürülüyor

Gazete Duvar'dan Murat Güreş'in haberine göre, HDP Genel Merkezi’nden gelen ve aralarında Antep’in olduğu, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Şanlıurfa, Mersin gibi illerde aday çıkarılmayacağı şeklindeki haberlerin nedeni olarak, AKP karşısında en güçlü olan adaylara destek verilmesi taktiği gösteriliyor.

HDP Parti Sözcüsü Saruhan Oluç’un bugün yapacağı açıklama ile kamuoyuna duyurulması beklenen bu gelişmenin ardından Antep’te gözler İYİ Parti-CHP ittifakında adı geçen ancak İYİ Parti’nin “kırmızı çizgisi” olan Celal Doğan’a çevrildi.

Mevcut koşullarda Doğan’ın DSP’den Antep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması neredeyse kesinlik kazandı. Celal Doğan’ın birkaç gün içinde Antep’e gelerek adaylığını açıklaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 22:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER