Çeçenistan ne zaman ‘iç meselemiz’ olacak?

Rusya göz göre göre Türkiye’deki Çeçenleri bile katletmeye devam ediyor…

Çeçenistan ne zaman ‘iç meselemiz’ olacak?

Zeytinburnu’nda Türkiye’deki muhalif Çeçenlerin lideri olan, Rus savaşı komutanlarından Musaevi Berkkhazh ve 2 Çeçenin ölümüyle sonuçlanan saldırının yaklaşık 20 saniye sürdüğü ortaya çıktı…

Saldırı sırasında Çeçen komutanın son vurulan kişi olduğu belirlendi. Saldırıda 3 kişinin vücuduna 11, otomobillerine ise 1 kurşun isabet etti. Polis saldırganları yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

KAPILARI AÇTIKLARI SIRADA OLDU

Polis, Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol ve Zavrbek Amriev’in saldırıdan önce camiye cuma namazına gittiklerini tespit etti. Namazdan sonra Mevlana Caddesi 39 numaralı apartmanın 2. katındaki evlerine gelen üç zanlının burada yemek yedikleri öğrenildi. Evde üç kişi dışında Musaevi Berkkhazh, eşi, kızı ile bir kadının kaldığı belirlendi. Musaevi Berkkhazh, Rustam Altemirol ve Zavrbek Amriev’in saat 15.35 sıralarında trafiğe kapalı bulvarın karşısında bulunan otomobillerine yöneldiği belirtildi. Saldırının 3 Çeçenin araca binmek için kapıları açtıkları sırada meydana geldiği öğrenildi.

EŞLERİMİZİN KATİLLERİNİ BULUN!

Musaevi Berkkhazh ve Zavrbek Amriev’in eşleri düzenledikleri basın toplantısında gözyaşları içinde katillerin bulunmasını istedi. İki kadın, açıklama yaparken güvenlikleri için yüzlerini kapattı. İMKANDER Başkanı Murat Özer, “Derneğimize ölüm tehditleri gelmektedir. Geçen hafta suç duyurusunda bulunduk. Başbakan’dan Ortadoğu’yla ilgili hassasiyetini Rusya için de göstermesini ve sesini yükseltmesini bekliyorum” dedi. (Milliyet)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER