Çatışmayı durdurmak için İsrail askerleri ile Filistinli eylemcilerin arasına girdi

'Cesur nine' kimi zaman göz yaşartıcı gaz kullanan İsrail askerlerine, kimi zaman da askerlere taş atan Filistinlilere engel olmaya çalıştı

Çatışmayı durdurmak için İsrail askerleri ile Filistinli eylemcilerin arasına girdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesi sonrası gerginliğin sürdüğü Batı Şeria'da Filistinli eylemciler ile İsrail askerlerinin çatışmasını durdurmaya çalışan yaşlı bir kadının çabaları kameralara takıldı.

Batı Şeria'daki Beytüllahim kentinde İsrailli mi, turist mi yoksa aktivist mi olduğu anlaşılamayan yaşlı bir kadın, Filistinli göstericilerle onlara müdahale eden İsrail askerlerinin arasına girdi.

16 Aralık tarihli görüntülerde iki tarafı da çatışmadan uzak tutmaya çalışan 'cesur nine' kimi zaman göz yaşartıcı gaz kullanan İsrail askerlerine, kimi zaman da askerlere taş atan Filistinlilere engel olmaya çalıştı.

Bir Kızılay görevlisi yaşlı kadını bölgeden uzaklaştırmak istese de kadın ısrarla çatışmalara tepki göstermeyi sürdürdü.

Filisitinliler arasında da kadına tepki gösterenler olduğu görüldü. Hatta bir tanesinin itmesi sonucu yaşlı kadın yere düştü.

Yaşlı kadın buna rağmen eylemcilerle askerler arasında pozisyon almaya devam etti.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 09:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER