Çarkın: Karanlıklar aydınlanacak, süreci takip edin

Ayhan Çarkın ve Ercan Ersoy'un ek ifadeleri alındı…

Çarkın: Karanlıklar aydınlanacak, süreci takip edin

Faili meçhul cinayetler soruşturmasında ifadesi alınan Ayhan Çarkın, gazetecilere ''Adalete ben karışamam. Ben üzerime düşeni yaparım. Karanlıklar aydınlanacak'' açıklamasında bulundu.

 

ANKARA - Ankara'daki faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski özel harekat polisleri Ayhan Çarkın ve Ercan Ersoy'un ek ifadeleri alındı.

 

Çarkın, tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevinden, Ersoy ise Elmadağ L Tipi Cezaevinden jandarma eşliğinde Ankara Adliyesine getirildi.

 

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, ilk olarak Ercan Ersoy'un yaklaşık 45 dakika süreyle ek ifadesini aldı.

 

Ersoy'un ardından, Çarkın'ın ifadesi alındı. Çarkın'ın ifade işlemi 1 saat 40 dakika sürdü.

 

Çarkın, savcının odasına çıkarılırken bir gazetecinin, ''Tahliyeleri nasıl karşılıyorsunuz?'' sorusuna, ''Adalete ben karışamam. Ben üzerime düşeni yaparım'' yanıtını verdi.

 

İfade sonrasında jandarma eşliğinde adliyeden götürülen Çarkın, bir gazetecinin ''İçeride tehdit edildiniz mi?'' sorusuna, ''Beni kimse tehdit etmedi'' karşılığını verdi.

 

Çarkın, gazetecilerin başka soruları üzerine ise birkaç defa, ''Karanlıklar aydınlanacak'' dedi.

 

Tarık Ümit'in gömüldüğü yeri söyleyip söylemediği ve yer gösterme yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru karşısında Çarkın, "Süreci takip edin" demekle yetindi. Çarkın ve Ersoy, ifadelerinin ardından cezaevine gönderildi.

 

Ankara 11. Ağır Ceza nöbetçi Mahkemesi faili meçhul cinayetlere ilişkin aralarında İbrahim Şahin'in de bulunduğu 7 Özel Harekâtçı için tahliye kararı vermişti. İbrahim Şahin, Enver Ulu, Ayhan Akça, Ayhan Özkan, Seyfettin Lap, Uğur Şahin ve Ahmet Demirel soruşturma kapsamında tahliye olmuştu. Soruşturma kapsamında Ayhan Çarkın ile Ercan Ersoy tutuklu bulunuyor. Nöbetçi mahkeme, CMK'nın 108'inci maddesine göre tutukluluk gerekçeleri ortadan kalktığı için tahliye kararı vermişti. Soruşturmayı yürüten Hakan Yüksel ise tahliye kararına itiraz etmişti. Ancak mahkeme henüz bu itirazı karara bağlamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER