Çalılık alanda Atatürk heykeli bulundu

Soruşturma başlatıldı

Çalılık alanda Atatürk heykeli bulundu

Antalya’da Göçerler mevkiinin arka kısımlarındaki çalılık alanda Atatürk heykeli bulundu. Olay yerine giden CHP İl Başkanı Mustafa Erdem telefonla Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’yı arayarak, heykeli oraya bırakanların bulunmasını ve yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Kepez ilçesi Göçerler mevkiindeki çalılık alanda yürüyüş yapan CHP delegesi Mustafa Çiftçi ile bölgedeki bir sitenin bekçisi, yaklaşık 2 metrelik fiberden yapılmış Atatürk heykeli gördü. Bunun üzerine CHP İl Başkanı Mustafa Erdem’i arayarak bilgilendirdiler.

Erdem, gazetecilerle birlikte Masa Dağı’ndaki alana gitti ve Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’yı arayarak, heykeli çalılıkların arasına bırakanların  bulunmasını istedi.

ANTALYA VALİSİNE ÇAĞRI

Burada bir açıklama yapan Erdem, şunları söyledi: “Geldikleri günden beri Atatürk adını taşıyan ne varsa yıkmak için çaba harcayanlar, Türk lirasından Atatürk’ün resmini çıkartanlar, stadyumlardan adını kazıyanlar, milli eğitim müfredatından Atatürk ilke ve devrimlerini çıkartanlar, özgür ve bağımsız bir Türkiye’de yaşıyorsak Atatürk ve arkadaşlarına, atalarımıza borçlu olduklarını unutuyorlar. İçlerindeki kin ve nefret duygularını bir türlü yıkamıyor, atamızın heykelini buraya ormanlık alana atma cesaretini gösteriyorlar. Buradan Antalya valimiz sayın Münir Karaloğlu başta olmak üzere tüm yetkililere sesleniyorum. Bu Atatürk düşmanı hain kimse derhal bulunup gerekli ceza verilmelidir.”

POLİSLER HEYKELİ İNCELEMEK İÇİN GÖTÜRDÜ

Atatürk heykelini bulan Mustafa Çiftçi ise ormanda yürüyüş yaptıkları sırada gördüklerini ve yüzüstü çevrili olan heykeli ters çevirdiklerinde Atatürk’e ait olduğunu gördüklerini anlattı. Durumun bildirilmesi üzerine gelen emniyet güçleri ise heykeli incelenmek üzere olay yerinden alırken, soruşturma başlatıldı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER