Büyükelçi Karlov soruşturması için Rus heyet Ankara'ya geliyor

Önümüzdeki hafta Ankara’ya gelecek Rus heyet ayrıca Emniyet yetkilileri ile de toplantı yapacak

Büyükelçi Karlov soruşturması için Rus heyet Ankara'ya geliyor

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikastine ilişkin elde edilen bulguların değerlendirilmesi için Rus heyeti Salı günü Ankara'ya gelecek.

Cumhuriyet’in haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 19 Aralık 2016'daki suikastın ardından polis tarafından öldürülen saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ ile bağlantısı tespit edilmiş ve aralarında Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş'ın da bulunduğu 2'si polis, biri polislikten ihraç edilmiş 5 kişi tutuklanmıştı.

Çalışmalara hız veren savcılık, Altıntaş'ın suikasttan hemen önce irtibatta olduğunu tespit ettiği bir kişi hakkında da yakalama kararı çıkarttı.

Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, bu kişilerin örgütün üst yönetimiyle irtibatını sağlayan bir kişi daha bulunduğunu ve bu kişinin tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

RUS HEYETLE SALI GÜNÜ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK

Suikasttan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı Rus yetkilileriyle ortak yürütmüş ve elde edilen bilgiler karşılıklı olarak paylaşılmıştı.

Soruşturmanın her aşamasında bilgi paylaşan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ile Rus yetkililerin önümüzdeki hafta Salı günü bir araya gelerek kapsamlı bir değerlendirme toplantısı yapacağı öğrenildi. Rus heyet ayrıca Emniyet yetkilileri ile de toplantı yapacak.

(Kaynak: Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 12:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER