Burak Can'ın ölümüne neden olan silahta parmak izi taraması yapılmamış

Karamanoğlu davasında ikisi tutuklu beş kişi yargılanıyor...

Burak Can'ın ölümüne neden olan silahta parmak izi taraması yapılmamış

Okmeydanı’nda Berkin Elvan’ın cenazesinden sonra çıkan olaylarda yaşamını yitiren Burak Can Karamanoğlu davası salı günü başlıyor.

İddianamede Burak Can'ın ölümüne neden olan silahın parmak izi taramasının yapılmadığı ortaya çıktı.

13 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davayla ilgili hazırlanan 2 klasörlük iddianamede, Burak Can Karamanoğlu’nun ölümüne neden olduğu iddia edilen silahta parmak izi taraması yapılmadığı ve bununla ilgili olarak bir rapor hazırlanmadığı ortaya çıktı.

Volkan Koç'un Vatan'da yer alan haberine göre, ikisi tutuklu beş kişi hakkında Temmuz ayında hazırlanan iddianamede, Karamanoğlu’nu kimin öldürdüğünün tam olarak tespit edilemediğinin altı çizilirken, beş şüpheliden 4’ünün cinayette kullanılan silahla atış yaptıklarının belirlendiği bilgisi yer almıştı.

Olayla ilgili olarak Oğuz K. ve Volkan G. tutuklanırken, Mustafa S., Zafer K. ve Gökhan K. de sanıklar arasında yer aldı.

Burak Can cinayetini aydınlatacak MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarının ise 26 Ağustos’ta mahkemeye ulaştırıldığı öğrenildi.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yaklaşık 650 saatlik 35 farklı MOBESE ve güvenlik kamera kayıtları, mahkemede izlenecek.

Öte yandan emniyet tarafından mahkemeye ulaştırılan ve dosyaya konulmadığı öğrenilen bir cep telefonu bayiinin güvenlik kamera kayıtları, Burak Can’ın vurulduğu noktayı net bir şekilde gördüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 09:13
YORUM EKLE