Buğra Kavuncu hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı

Kavuncu da kendisine yönelik söylemleri nedeniyle Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu

Buğra Kavuncu hakkında FETÖ soruşturması başlatıldı

İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ'ın FETÖ'cü suçlaması sonrasında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma açılmasının ardından açıklama yapan Kavuncu, "Geçen hafta yaptığımız suç duyurusunda, Savcılık makamına verilemeyecek bir hesabımız olmadığını belirtmiştik. Bu doğrultuda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim. Bu sabah avukatlarım, Savcılık makamına ifade vermek üzere hazır olduğumu ve davet beklediğimi de bildirdiler. Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım" dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun "FETÖ’cü" olduğunu iddia etmişti.

Özdağ, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu zatın partinin kurucuları arasında olduğunu öğrendim. Sayın genel başkanı (Meral Akşener) uyardım. Dedim ki, ‘Bu arkadaşın FETÖ ile bağı olduğuna dair bilgi var. Bunu kurucu yapmayalım’. Daha sonra bu arkadaş kurucu yapılmadı. Fakat sonra partiye geldi. 1 Nisan kongresinden sonra genel idare kuruluna girdi, sayın genel başkanı tekrar uyardım. Sayın genel başkan bütün sorumluluğu aldığını söyledi. Partinin genel başkan yardımcısı oldu, sözcüsü oldu, İstanbul il başkanı oldu. Evet Buğra Kavuncu’dan bahsediyoruz. Kendisi yurtdışında FETÖ’nün en büyük yurtdışındaki sivil toplum kuruluşu olan, Kazakistan Türk İşadamları Derneği’nin başkan yardımcılığını yıllarca yapmış. Devlet, 15 Temmuz’dan sonra bu derneğin kapatılması için başvuruda bulunmuş ve kapatılmış. Buğra Kavuncu oranın başkan yardımcılığını yapmış. Bunun izahı yok.”

Kavuncu da kendisine yönelik söylemleri nedeniyle Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
DirenİYİP
DirenİYİP - 4 ay Önce

Siyasi ayak bu genç adam mı? CHP'nin yasaklanan kitabında geçen kahramanlarından biri bu mu? Yoksa İYİP zap-ı rapt ile ittifaka mı sıkıştırma. Meral Hanım'a sökmez bunlar ama ,Aykut Çıray'ın bazı açıklamaları ne olacak.İYİP bu girdaptan çıkar mı?

yorumcu
yorumcu - 4 ay Önce

iyi partili aytun çıray açıklama yapmış iyi parti ile akp anlaştı diye yeniden parlementer sistem getirerek erdoğan ı tekrar seçtirmek istiyorlarşmış.diyoruz hep parlementer sisteme geçmek istiyorsa muhalefet partileri bu akp gittikten sonra yapsın bu işi.şuan mevcut sistemde akp iktidar olması zor artık.bakın buraya yazıyorum her halükarda ikinci tura kalacak ve erdoğanın karşısında kim varsa o başkan olacak.hatta selahattin demirtaş kalsa çoğu selahattin demirtaş a bile oy verebilir o derece.yani erdoğan ın bir daha yüzde 50+1 i bulması zor.

SIRADAKİ HABER