Bostancı'daki cinsel saldırı davasının gerekçeli kararı

Sanık hakkında ‘kişiyi hürriyetin yoksun kılma’ eyleminden dolayı suç duyurusunda bulunulmasına da karar verildi

Bostancı'daki cinsel saldırı davasının gerekçeli kararı

Kadıköy Bostancı’da 24 Ocak saat 02.40 sıralarında evine dönen üniversite öğrencisine bıçak tehdidiyle cinsel saldırıda bulunup 65 lira parasını ve cep telefonunun gasp etmekten 45 yıl hapse çarptırılan servis şoförü C.A ile ilgili gerekçeli karar açıklandı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi 11 sayfalık gerekçeli kararında, “Suçun işlendiği yer ve zaman, olayın vahameti, olayın toplumda insanların İstanbul’un merkezinde dahi güvenle tek başlarına yolda yürümekten çekinmelerine ve korkmalarına yol açacak şekilde infiale yol açmış olması hususları dikkate alınmıştır.

Suçun işleniş biçimi, sanığın kastının yoğunluğu, sanığın geçmişi, fiilden sonraki davranışları, herhangi bir pişmanlık göstermemiş olması dikkate alınarak sanığa verilen cezada herhangi bir indirim maddesi uygulanmamıştır” denildi.

Gerekçeli kararda ayrıca, sanık cinsel saldırı eylemini gerçekleştirdiği sırada mağdureyi bıçak zoru ile yanında tuttuğundan, sanık hakkında, ‘kişiyi hürriyetin yoksun kılma’ eyleminden dolayı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2016, 13:52

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER