Bonzai'ye verilecek cezalar arttırılıyor

Bonzaiye verilecek cezanın artırılması kanun teklifinde....

Bonzai'ye verilecek cezalar arttırılıyor

AKP İstanbul Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Oktay Saral, bonzai konusunda kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Teklife göre, uyuşturucu veya uyarıcı maddenin eroin, kokain, morfin, bazmorfin veya sentetik olması halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılacak.

Ayrıca bu tür uyuşturucu ve uyarıcıları; eğitim kurumları, öğrenci yurdu, çocuk yuvası, yetiştirme yurdu, huzurevi, ibadethane veya üniversite gibi yerlerde ya da buraların yakınında satan, satışa arz eden, başkalarına veren, sevk eden, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden veya bulunduranlara verilecek cezaya da yarı oranında artırılma hükmü uygulanacak.

Saral, teklifiyle ilgili yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun bu haftaki gündeminin bonzai konusu olduğunu anımsatarak, bonzai ile çocukların, gençlerin bile bile ölüme götürülmesinin herkesin vicdanını yaraladığını kaydetti. Saral, "AK Parti olarak uyuşturucuya, iktidara geldikleri andan itibaren savaş açtıklarını,'sadece sivrisineği yok etmek istemediklerini, bataklığı kurutmak istediklerini" söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 13:36
YORUM EKLE