Boğaziçi Rektörü, Esra Mungan için savcılığa başvurdu

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza attığı gerekçesiyle tutuklanan akademisyen Esra Mungan için savcılığa başvurdu

Boğaziçi Rektörü, Esra Mungan için savcılığa başvurdu
"Bu suça ortak olmayacağız" bildirisini imzaladığı için İstanbul 5. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanan akademisyenlerden Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan için üniversite rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, savcılığa başvuruda bulundu. 

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, Mungan'ın tutuksuz yargılanması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Barbarosoğlu'nun, konuyla ilgili kimi makamlardan da randevu istediği öğrenildi. 

Toplanarak konuya dair değerlendirme yapan üniversite senatosu açıklama yapılması bekleniyor.

Barış İçin Akademisyenler'den olan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Esra Mungan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden Kıvanç Ersoy ile bildiriye imza attıktan sonra işten çıkarılan Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyesi Muzaffer Kaya, çıkarıldıkları mahkemede "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER