Böbrek nakliyle hayata tutunduğu hastanede, koronavirüse yakalanıp öldü

36 yaşındaki Ayşe Ünlü'ye virüsün nasıl bulaştığı ise bilinmiyor

Böbrek nakliyle hayata tutunduğu hastanede, koronavirüse yakalanıp öldü

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan Ayşe Ünlü (36), eşinin böbreğini bağışlamasıyla yapılan çapraz nakille sağlığına kavuştuğu hastanede koronavirüse yakalanıp, hayatını kaybetti.

Bodrum'da yaşayan Ayşe Ünlü, 3 yıl böbrek yetmezliği tedavisi gördü. Doktorların organ nakline karar vermesinin ardından Ünlü'ye eşi Ali Ünlü, böbreğini vermek istedi.

İstanbul'daki özel bir hastaneye yatan çiftin böbreği uyuşmadı. Bunun üzerine çapraz nakille Ali Ünlü'nün böbreği başka bir hastaya, başka donörden alınan böbrek ise Ayşe Ünlü'ye takıldı. Ayşe Ünlü, taburcu olmayı beklerken koronavirüse yakalandı. Tedavisinin sürdüğü hastanede yoğun bakıma alınan Ünlü, perşembe gecesi yaşamını yitirdi.

Ünlü'nün cenazesi, memleketi Aydın'ın Karacasu ilçesine getirildi. Jandarmanın güvenlik önlemi altında sadece aile üyelerinin katıldığı cenazeyle Ayşe Ünlü, toprağa verildi.

Eşinin sağlığına kavuşmayı beklerken hayatını kaybettiğini belirten Ali Ünlü, "Böbreğimi vermeye hazırdım. Uyuşmayınca çapraz nakil geçekleşti. Ben başkasına böbreğimi verdim, eşim de başkasından böbrek aldı. Her şey yolunda gidip taburcu olmayı beklerken, virüse yakalanmış. Eşime koronavirüsün ne şekilde bulaştığını bilmiyoruz. Hastaneden veya ziyarete gelenlerden bulaşmış olabilir. Koronavirüs onu bizden kopardı" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 11:40

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER