“Birkaç ay önce cemaatin darbe yapacağını öğrenip AKP Milletvekili'ne ilettik”

Astsubay Hüseyin G. darbe yapılacağını birkaç ay önce emekli Tümgenaral AKP İstanbul milletvekili Şirin Ünal'a ilettiklerini iddia etti

“Birkaç ay önce cemaatin darbe yapacağını öğrenip AKP Milletvekili'ne ilettik”

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki cunta yapılanması tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan 'FETÖ' soruşturmasında ifade veren Astsubay Hüseyin G. darbe yapılacağını birkaç ay önce emekli Tümgenaral AKP İstanbul milletvekili Şirin Ünal'a ilettiklerini iddia etti.

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin dava dosyasına giren bir ifadede, önemli iddialar yer aldı. Eski ‘FETÖ imamı’ olan Astsubay Hüseyin G., 15 Temmuz'dan birkaç ay önce cemaatin darbe yapacağını öğrendiklerini belirtti ve “AKP Milletvekili Şirin Ünal ile görüştüm, bilgileri kendisine ilettik. Binbaşı S.Y. aracılığı ile, A.A.'yla görüştük” dedi.

Şirin Ünal'ın 15 Temmuz günü Genelkurmay karargahında olduğu kamera kayıtları ile ortaya çıkmıştı. Bilgi sahibi sıfatıyla ifade veren Hüseyin G., Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda halen görevli olan bazı üst düzey komutanların isimlerini de vererek, “Bunlar da FETÖ'cü ama, kendi tasarrufları ile görevde tutuyorlar” dedi. Hüseyin G. ifadesinde şunları söyledi:

“MELEKLER YÖNETSE BİLE”

FETÖ ile lise yıllarında tanıştım. Abilerin yönlendirmesiyle Astsubay sınıf okulu sınavlarını kazandım. 2006'da Ankara'ya tayin olunca benimle E.B. adlı imam ilgilenmeye başladı. AKP'nin iktidara gelmesinden 5-6 yıl sonra, E.B.'ye ‘Artık YAŞ'ta irticadan personel atılmıyor. Biz daha ne kadar namazımızı gizli kılacağız' diye sordum. O da bana ‘‘Hocaefendi bu konuda ‘Meleği Ala'nın sakinleri yeryüzüne inip, TBMM'yi yönetse bile, biz tedbir yapmaya devam edeceğiz' dedi… şeklinde yanıt verdi.

“MİT'İN YÜZDE 70'İ BİZİM”

MİT'e devredilen Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı'nda görev yapan Astsubay G.K ile 2014'te görüştüğümde, kendisine durumların nasıl olduğunu, MİT ile sıkıntı olup olmadığını sordum. ‘Abi sıkıntı olacak bir şey yok. MİT'in yüzde 70'i bizim' yanıtını verdi.

“DARBE YAPACAKLAR”

Cemaat içindeki Semih bana, 11 Kasım ABD Başkanlık seçimleri sonrası veya YAŞ toplantısı öncesi cemaatin darbe yapmayı planladığını söyledi. Edindiğim tüm bilgi ve belgeleri Binbaşı S.Y. ile paylaştım. Binbaşı beni emekli Tümgeneral Şirin Ünal ile görüştürdü. Bu bilgileri kendisine de ilettik. S.Y. vasıtasıyla A.A. ile İstanbul'da görüştük…

“ÜNAL’I ARADIM”

15 Temmuz günü televizyonda asker üniforması giymiş hainlerin Boğaziçi Köprüsü'nü kapattığını öğrendim. AKP İstanbul Milletvekili olan emekli Tümgeneral Şirin Ünal komutanımızı arayıp, ne yapmamız gerektiğini sordum. O da bana ‘Başkomutanımızın emri var, meydanlara iniyoruz. Tanıdığın bütün arkadaşlarına söyle hiç kimse görev yerine gitmesin' dedi. Bunun üzerine birliğime gitmedim.

ŞİRİN ÜNAL'IN 15 TEMMUZ GÜNÜ KARARGAHA GİTTİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'nın işgal edilmesine ilişkin hazırlanan iddianamede çarpıcı bir detay yer almıştı. 15 Temmuz'da öğleden sonra AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinden önce, haberin fotoğrafında görüldüğü gibi karargâha gittiği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 23:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
fevzi üztürk
fevzi üztürk - 3 yıl Önce

Reichstag yangını bugünlerde ne anlatır?

SIRADAKİ HABER