Bingöl'de 'öldü' denilen Erhan Şenyuva'nın cenazesi ortada yok!

Aile İHD'ye kayıp başvurusunda bulundu

Bingöl'de 'öldü' denilen Erhan Şenyuva'nın cenazesi ortada yok!

Bingöl'de 2 polisin hayatını kaybettiği silahlı saldırı ardından infaz edilenler arasında olduğu askerlerce aileye bildirilen Erhan Şenyuva'nın cenazesine ulaşılamıyor.

Şenyuva'nın gözaltında da olmadığı ailesine bildirildi. Aile, çocuklarının kaybettirilmek istendiği kaygısıyla İHD'ye başvurdu.

Bingöl'de 9 Ekim gecesi kent merkezinde 2 polis amirinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı sonrası, bir aracın içerisinde bulunan yurttaşların Genç Köprüsü'nde olayın failleri olduğu iddiasıyla taranmasının ardından, askerlerin "öldürdük" dediği Erhan Şenyuva'dan haber alınamıyor.

Cenazeyi almak için Elazığ'a giden aile, çocuklarının cenazesinin burada olmadığı bilgisiyle karşılaştı. Buradaki dört cenazeyi de teşhis eden aile, bu bilgiyi teyit ettirirken, çocuklarının gözaltında olabileceğini düşündü.

İki günden bu yana avukatlara ve ailelere bilgi vermeyen emniyet ve savcılık ise bugün aileye, Şenyuva'nın gözaltında olmadığını söyledi. Çocuklarının yaşamından endişe eden ve çocuklarının da infaz edilmesi kaygısını taşıyan aile, İHD Bingöl Şubesi'ne kayıp başvurusunda bulundu.

Şenyuva'nın kardeşi Sedat Şenyuva, kardeşinin akıbetinin bilinmediğini söyleyerek, polis saldırısının infaz olayı ile ilişkilendirilerek, her iki olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını ifade etti. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 19:57
YORUM EKLE