Bingöl'de 'Alperen' provokasyonu ve çatışmalar

Ellerinde pompalı ve kaleşnikof silahlar bulunan milliyetçi grup protesto edildi, polisin de müdahalesiyle çatışmalar yaşandı...

Bingöl'de 'Alperen' provokasyonu ve çatışmalar

Kendilerini Alperenler olarak tanıtan aşırı milliyetçi bir grup korucu ve ülkücü, Cumartesi günü Lice'ye giderek 'bayrak' olayını gerekçe göstererek Bingöl'de toplandı. Ellerinde pompalı ve kaleşnikof silahlar bulunan grup, milliyetçi sloganlar atıp, BDP binası önünde havaya ateş açınca gerilim tırmandı. 

Bingöl'deki bir grup karşı protestocu ise bu gruba müdahalede bulunarak kaçmalarını sağladı.

Daha sonra Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H), kentin bir çok noktasında, bazı yolları kapatarak eylem yaptı. Polisin gaz bombaları ve TOMA'larla müdahalesi sonucu gece saatlerinde çatışmalar yaşandı. Gençler polise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 20:44

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan y
hakan y - 7 yıl Önce

o alperenler ki; filistin için de, halepçe için de kerkük için de, türkistan için de, bosna için de, karabağ için de, çeçenistan için de, myanmar için de protesto gerçekleştirdiler. o alperenler bosnaya-çeçenistana dün yardıma gittikleri gibi, bugün de makedonyada, kırımda faaliyet yapıyorlar, pakistanda-endonezyada deprem evi yapıyor somalide su kuyusu açıyorlar, güçleri nispetinde... yasal haklarını kullanıyor o alperenler, tıpkı okmeydanı,taksimde, kızılaydakiler gibi! kaldı ki onlar kimsenin zulme uğramasına rıza gösteremezler, zulmü görmezden gelemezler. haklı davalarında yürekleri ile onlar da taksim de, onlar da kızılaydadırlar, kimsenin şüphesi olmasın!

SIRADAKİ HABER