Binali Yıldırım: Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak insan değilim

Yıldırım, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Binali Yıldırım: Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak insan değilim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı CHP’li rakibi Ekrem İmamoğlu’na karşı kaybeden AKP’li Binali Yıldırım, açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik” dedi.

Yıldırım, Kasımpaşa Lisesi'nde düzenlenen pilav gününde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor ve 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Halbuki kaybeden de kazanan da aynı olması lazım. Eğer hata varsa, iptal oy varsa bunların eşit olarak değerlendirilmesi lazım. Bu bile başlı başına farkın 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması, 8,5 milyon oyun sayıldığında, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor. Dolayısıyla bu seçimle ilgili insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor. Bize düşen onun sonucunu beklemek ve ondan sonra da herkes işine gücüne bakacak."

Seçimler geride kaldı. Bundan sonra şehrin güzelliği için İstanbul'un marka değerinin yükselmesi için daha yaşanılır bir şehir haline getirilmesi için yapılacak çalışmaları izleyeceğiz, takip edeceğiz. Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.

Bu seçimin kendi sosyolojisi var, kendi şartları var. Onun içinde değerlendirilmesi lazım. Seçimde adaylar yarışmadı bunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla adaylardan biri kaybetti biri kazandı diye değerlendirmek çok sağlıklı olmaz."

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 16:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
DÜŞÜK PROFİLLİ İNEN BİNNEN ALİ
DÜŞÜK PROFİLLİ İNEN BİNNEN ALİ - 2 yıl Önce

Aç kedi ÇİĞERE ULAŞAMAYINCA MUNDAR DERMİŞ .İşte buda DÜŞÜK PROFİLİ ŞN ALİ BİN ALİDE kendini böyle teselli ediyor .Eyy düşük profili sayin kölesi köçeği ali ŞMAMIN OĞLU EKREM İMAMOĞLU ATI ALDI SADECE ÜSKÜDARI DEYİL İSTANBULU GEÇTİ .O senin hüsnü kuruntun zavalı düşük profilli inali bu defa hiiç binemiyeceksin Ğndirdik senide patron ruh hastadı tayyibide az kaldı tamamen haritadan sileceğiz patron tayyip bide akp tiyide senide hepinizide yaşasın hakların demokrasisi

SIRADAKİ HABER