Bilal Erdoğan’dan harf devrimi açıklaması: Gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş

Bilal Erdoğan'dan harf devrimi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Bilal Erdoğan’dan harf devrimi açıklaması: Gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu "Hafta Sonu" programına konuk oldu.

Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı harf ve kıyafet devrimlerine değinen Erdoğan, "Ben ilkokulda okuduğum yılları hatırlıyorum. Çok net bir şekilde alfabemizden dolayı geri kaldığımız bize anlatıldı. O zaman bunu belki sorgulamamıştım ama sonradan düşününce o zaman Yunanistan, Çin niye alfabesini değiştirmemiş. Demek ki gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş. Sonra başka ülkelere bakıyoruz kıyafetini değiştirmeden gelişen ülkelerde var. O zaman niye kıyafet değiştirmeyi gelişmeyle irtibatlandırmışız. Yani şekil olarak değişmenin ruh olarak değişmeyle ilişkisi öyle sanıldığı gibi kolay değil" ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan şöyle devam etti:

 Bu kadar şeklimizi benzettik, o zaman batıyı niye yakalayamadık bu güne kadar. Şimdi bakıyorum son 20 yıldaki Türkiye'nin güçlenmesine bakıyorum; hem bölgesinde hem dünyada artık söz söyleyen bir ülke oluşuna bakıyorum. Bunun arkasında dindar insanların ciddi bir rolü var. Teknoloji dediğimiz zaman Selçuk gibi bir insan bu işin arkasında oluyor. Demek ki namazla ilgisi yok bunun. Ben eğitim ve kültür alanında çalışan bir insan olarak biz bunu yaparken kendi kültürümüzle yapabiliriz"


YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci emekli
Isci emekli - 5 ay Önce

Hirsiz hirsizin oglu adam olmus caldiklarindan sonra itibar gormus serefsiz alcak şimdide akil veriyor namusuz hirsiz senin anlından silinmeyecek HIRSIZ BILAL

taktik hep aynı
taktik hep aynı - 5 ay Önce

böyle konuşarak neyi amaçlıyorlar diyoruz hep bunların oy aldığı kesim islami taban islami taban böyle söyletileri çok sever.oylar eriyince ne yapacak işsizliğe ekonomiye şuna buna çare olamayanlar böyle tabanının hayallerine oynayarak oy erimesini durdumayı amaçlamaktadır. bunların gerçekte de islamla alakaları yok varsa yoksa cebleri menfaatleri rantları.istanbul ellerinden gitmeseydi ayasofayı açamazlardı gitti rant istanbul pardon kanal istanbul geri ne yapılır onun çaresini arıyorlar.

SIRADAKİ HABER