Beyoğlu'ndaki vahşi cinayetin nedeni 'Beşar Esad' çıktı!

Boğaz kesicilerin İstanbul icraatı…

Beyoğlu'ndaki vahşi cinayetin nedeni 'Beşar Esad' çıktı!

Beyoğlu'nda dün valizde bulunan ve Suriyeli bir kadına ait olduğu öğrenilen cesedin katil zanlısı görüntülerde valizi taşıyan kardeşi çıktı. R.A.’nın ablasını tıpkı Suriye’deki muhaliflerin yaptığı gibi Esad yanlısı diye vahşice katlettiği ortaya çıktı.

Beyoğlu Bülbül Mahallesi Aşıklar Sokak üzerinde dün sabah saatlerinde temizlik yapan belediye işçileri, valiz içinde parçalanmış bir kadın cesedi bulmuştu. Cesedin bazı kısımlarının valizde olmadığı belirlenmişti.

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren polis, bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan incelemelerde iki kişinin valize koydukları cesedi sokakta taşırken güvenlik kameralarına yakalandıkları tespit edildi.

Öldürülen genç kızın Suriye uyruklu M.A. (24) olduğunu belirleyen polis, dün akşam saatlerinde cesedin bulunduğu bölgenin yakınındaki bir adrese baskın düzenledi.

Polis, cinayetle ilgili öldürülen genç kızın kardeşi R.A.'yı (17) gözaltına aldı. “Ablamı ben öldürdüm” dediği öğrenilen R.A., Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. R.A.'nın burada avukatına, “Ablam Esad yanlısıydı, biz de muhalifleri destekliyorduk. Bir tartışma çıktı. Ondan sonra bıçakladım” dediği öğrenildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde oğlu ile birlikte kızının cesedini taşıdığı görülen babanın ise arandığı öğrenildi.

Öte yandan Suriyeli aileyle aynı apartmanda oturan komşusu, “Cinayetin burada olup olmadığını bilmiyorum ama kendi kızlarıydı. Aile Suriyeli” dedi.

“SURİYE'DE BOĞAZI KESİLENLERİN GÖRÜNTÜLERİNİ SEYREDİYORDU”

Katil zanlısı R.A.yı çalıştığı emlakçıdan tanığını belirten Aydın Arslan ise, “Dün sabah çayı burada içtik. Bir bardak daha çay isteyince benim dükkanıma getirdi. Biz o sırada haberlere bakıyorduk. Kasanın tarafına geçmek istedi. 'Ben de bakayım' dedi. O sırada panik halindeydi. Zaten her gün internetten Suriye'de boğazı kesilenlerin görüntülerini seyrediyordu. Dün hep tedirgindi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 15:02
YORUM EKLE