Beyoğlu Belediyesi'nden Gezi direnişçilerine çağrı

Belediye Başkanı Misbah Demircan, 'Barikatları beraber kaldırılam' dedi...

Beyoğlu Belediyesi'nden Gezi direnişçilerine çağrı

Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan, Twitter hesabından Gezi Parkı direnişçilerine barikatları birlikte kaldırma çağrısı yaptı.

“Eyleminiz, müdahale yöntem ve şiddetinden dolayı, başka gençlerimizin de katılımıyla yeni bir boyut kazandı” diyen Demircan “Yaşam kanallarını tıkayan barikatları kaldıralım. Dilerseniz birlikte kaldıralım. İnsanlarımızı, esnafımızı, misafirlerimizi rahatlatalım” dedi.

Demircan’ın mesajı şöyle:

“Beyoğluna kendini ifade etmek için gelen arkadaşım, ağaç ve çevre hassasiyetinizi kutluyorum. İlgili herkes verdiğiniz mesajı aldı. Eyleminiz, müdahale yöntem ve şiddetinden dolayı, başka gençlerimizin de katılımıyla yeni bir boyut kazandı. Eylemin ilk günlerindeki tatsız olaylar başka tatsız olaylara neden oldu. Tahriklerin de etkisiyle, olumsuzluklar boy gösterdi. Tahrip edilmiş otobüsler, yakılmış araçlar, etraftan toplanan atıklarla yollara kurulan barikatlar. Herkesten ORANTILI EMPATİ bekliyorum. 250 bin insanın yaşadığı, 1 milyondan fazla günlük insan sirkülasyonu olan Beyoğlu’nun yaşam kanallarını tıkayan barikatları kaldıralım. Dilerseniz birlikte kaldıralım. İnsanlarımızı, esnafımızı, misafirlerimizi rahatlatalım. Çevreye duyarlı sizlere ve bir tahammül şehri olan Beyoğlu’na yakışan budur. Orantılı Empati. Hep birlikte. Bir an önce başlayalım.”

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 16:52
YORUM EKLE