Beyazıt'ta yılbaşı protestosu: Ey Müslüman, yılbaşı gecesi uyu

Beyazıt'ta yılbaşı kutlamaları protesto edildi, milli piyango bileti alınmaması istendi

Beyazıt'ta yılbaşı protestosu: Ey Müslüman, yılbaşı gecesi uyu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi bir grup, Beyazıt Meydanı'nda cuma namazı sonrası yılbaşı kutlamalarıprotesto etti.

Yaklaşık 100 kişilik grup, "Her kim bir kavme benzemeye çalışırsa onlardandır" yazılı pankart açtı. Sık sık tekbir getiren grup, "Rızkı veren hüdadır, Nimet Abla'ya minnet eylemem", "Noel, Müslümanlara indirilen bir darbedir", "Ey Müslüman, yılbaşı gecesi uyu" yazılı dövizler taşıdı.

AGD İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Başkanı Mücahit Süzer'in grup adına okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Rabbimizin bir imtihan yeri olarak nitelendirdiği dünya hayatında, insanlık olarak miladi bir seneyi daha tarihe gömmeye hazırlanıyoruz. Peki acaba bu imtihan dünyasında geçen seneyi nasıl geçirdik? Kimi kul hakkı yiyerek biriktirdiği mallara bir yenisini eklemek için çalıştı. Kimisi en basit bir ilacı bulamadığı için tamamen önlenebilir bir hastalıktan vefat etti. Kimi hakkın hakimiyeti için çalıştı, kimisi ise batılın sürdürülmesi için yolunda köle oldu.

‘BİZE DÜŞEN KENDİMİZİ HESABA ÇEKMEKTİR’

Bize düşen kendimizi hesaba çekmektir. Vakit, ölmeden önce ölme vaktidir. Kılmadığımız namazlar, tutmadığımız oruçlar, gençliğimizi nerede harcadığımız bize sorulacaktır. Ekmeğini alın teriyle mi kazandın; yoksa Allah'ın haram kıldığı piyangodan mı? Medet kimdendir? Sadece anlık dile getirdiğimiz bu soruların cevabını vermeye hazır mıyız? Yoksa yakın zamanda o kadar verdiğimiz şehitten, saldırıdan, işittiğimiz zulümden, İslam coğrafyasının perişan hâlde oluşundan, siyonist piyonların umarsız açıklamasından hiç mi ibret almadık?

İÇKİ, KUMAR, DİKİLİ TAŞLAR VE FAL OKLARI, ANCAK ŞEYTAN İŞİ BİRER PİSLİKTİR’

Allah'ın Maide Suresi 90. ayeti kerimesinde 'Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar ve fal okları, ancak şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçın ki kurtuluşa eresiniz." ayetini bile bile Nimet Abla kuyruğunda, gişede sıraya giremezsin. Rızkı verenin Allah olduğunu bile bile Nimet Abla kuyruğuna giremezsin."

Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 12:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER