Beyaz Show'a 'Ayşe Öğretmen' ayarı

20 yıldır canlı yayınlanan Beyaz Show bu hafta banttan yayınlandı

Beyaz Show'a 'Ayşe Öğretmen' ayarı

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a Diyarbakır’dan telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli öğretmen, abluka altındaki bölgede yaşananlara ilişkin 'Çocuklar ölüyor, sessiz kalmayın' dediği için 'terör propagandası' yapmakla suçlanan 'Ayşe öğretmen'nin açıklamalarının ardından Beyaz Show 20. yılında bir ilke imza attı ve canlı yayın yerine bant yayın yaptı.

Bu hafta banttan yayınlanan Beyaz Show, önümüzdeki hafta ise ekrana gelmeyecek.

Cumhuriyet'in haberine göre, Kanal D’de 20. yılıyla ekranlarda olan Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show, 5 Şubat Cuma akşamı canlı değil banttan yayınlandı. İzleyenleri şaşırtan bu uygulamayla, Beyaz Show’a telefonla bağlantı da yapılamadı.

RTÜK, Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show’da kendisini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik’in 'terörü övdüğü' iddiasıyla yaklaşık 850 bin TL para cezası vermişti.

Bu olaydan sonra ise yine programın canlı yayında ise bir grup stüdyoda pankart açıp sloganlar atmış ve yayın yarıda kesilmişti.

Üstüste yaşanan bu olaylardan sonra Beyaz Show dün gece bant yayın yaptı. Beyaz Show, yılbaşı haftası gibi özel günler haricinde 20 yıldır aralıksız olarak canlı yayınlanıyordu.

Bant yayını programın konukları Mustafa Ceceli, Zuhal Topal, Aşkım Kapışmak ve Derya Şensoy oldu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 11:12
YORUM EKLE