Berkin Elvan’ı vuran polis 991 gün sonra belirlendi!

Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmada 2 sene sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi

Berkin Elvan’ı vuran polis 991 gün sonra belirlendi!
İstanbul Okmeydanı'nda Gezi Parkı Direnişi sırasında biber gazı fişeğiyle başından yaralanan ve hayatını kaybeden Bervin Elvan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, 991 gün sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, olay günü bir TOMA’ya monte edilmiş kameranın görüntüleri, incelenmek üzere Jandarma Kriminal Laboratuarı’na gönderilmişti.

Milliyet Gazetesi'nden Damla Güler'in haberine göre, Bervin Elvan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi.

BAŞKA ŞEHRE TAYİN OLMUŞ

Geliştirilmiş tekniklerle incelenen görüntülerde, Berkin Elvan’ın vurulduğu bölgede bir komiser ve bir polis memurunun gaz fişeği ateşlediği tespit edilmişti. Yapılan incelemelerde de komiserin atış yaptığı yönün Berkin’in vurulduğu yön olmadığı, ancak polis memurunun Berkin’e doğru atış yaptığı belirlenmişti.

Araştırmasını tamamlayan savcılığın şüpheli polis memurunun kimliğine ulaştığı öğrenildi. Aradan geçen süre içinde başka bir ile tayin olduğu belirlenen polis memurunun önümüzdeki günlerde savcılık tarafından ifadesinin alınacağı öğrenildi. Polisin kimliği ve görev yeri gizli tutuluyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 10:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER