'Ben değil rabbim üç çocuk istiyor' diyen Erdoğan'a İhsan Eliaçık'tan yanıt

"Kuranı Kerim'de öyle bir ayet yok. Kuranı Kerim'de doğum kontrolüyle ilgili herhangi bir ayet yok, üç çocuk beş çocuk diye bir şey söz konusu değil"

'Ben değil rabbim üç çocuk istiyor' diyen Erdoğan'a İhsan Eliaçık'tan yanıt
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada 'en az üç çocuk' çağrısını yineleyerek, "Ben demiyorum, Rabbim öyle istiyor" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın bu sözlerini T24'ten Gamze Önder'e yorumlayan ilahiyatçı - yazar İhsan Eliaçık, "Öyle bir ayet yok, sallamış" dedi.

Eliaçık, "Kuranı Kerim'de öyle bir ayet yok. Kuranı Kerim'de doğum kontrolüyle ilgili herhangi bir ayet yok, üç çocuk beş çocuk diye bir şey söz konusu değil" şeklinde konuştu.

Hz. Muhammedin bile insanların kaç çocuk yapacağına karışmadığını dile getiren Eliaçık, "Allah da insanların kaç çocuk yapacağına karışmaz" dedi. Eliaçık, "Bu karar çocukların anne babalarına aittir" ifadelerini kullandı.

‘TOTALİTER DEVLET ANLAYIŞININ ÜRÜNÜ’ 

Kürtaj yasağı, üç çocuk tavsiyesi gibi söylemlerin totaliter devlet anlayışının ürünü olduğunu belirten Eliaçık sözlerini şöyle noktaladı: ''Devlet başkanı olarak bunlara müdahale etmek, totaliter bir devlet anlayışının ürünüdür ve çok yanlıştır"

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
çagla
çagla - 5 yıl Önce

O uc cocuga Kim bakcak acaba.(calisan anneyim)

Hedef
Hedef @çagla - 4 yıl Önce

Kendisi için ölmelerini istiyor başka ne olacakki

SIRADAKİ HABER