BEKSAV'dan Suruç’ta yaşamını yitirenlerin anısına sergi

Sergi 30 Eylül’e kadar açık olacak

BEKSAV'dan Suruç’ta yaşamını yitirenlerin anısına sergi

BEKSAV’ın, Suruç’ta yaşamını yitiren 33 kişinin anısına 33 sanatçının gerçekleştirdiği eserlerden oluşan sergisi 30 Eylül’e kadar açık olacak.

Bilim Eğitim Estetik Kültür Araştırma Vakfı (BEKSAV), 20 Temmuz 2015 yılında Suruç'ta meydana gelen patlamada yaşamını yitiren 33 kişinin anısına Kadıköy’de bulunan BEKSAV’da resim sergisi açtı. 
 
Konuya ilişkin konuşan BEKSAV Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uçar, düş yolcularının umutlarını ve düşlerini yaşatmak için 5 ay önce bir kampanya başlattıklarını söyledi.

Uçar, "Cengiz Erdoğan ile birlikte yoldaşlarımızın düşlerini resimlerini, isimlerini, hayallerini ve umutlarını tuvallerimizde ve duvarlarımızda göstermek için böyle bir çalışma başlattık" dedi. Çalışmalarını bir çağrıyla başlattıklarını belirten Uçar, 33 ressamdan 33 resim istediklerini kaydetti. Bu çağrılarına Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş gibi birçok kişinin cevap verdiğini ve birer eser gönderdiklerini dile getiren Uçar, Muzaffer Oruçoğlu ve Cengiz Erdoğan gibi isimlerin de eserlerinin sergide yer aldığını söyledi. 
 
Serginin 20 Eylül'de başladığını sözlerine ekleyen Uçar, 30 Eylül Pazartesi gününe kadar açık olacağını belirtti. Uçar, serginin sabah saat 09.00’dan akşam 21.00’e kadar herkese açık olduğu bilgisini verdi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 16:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER