BDP'li başkanın kızı Suriye'de öldürüldü!

Seyid Narin'in de oğlu öldürülmüştü…

BDP'li başkanın kızı Suriye'de öldürüldü!

Diyarbakır'ın merkez Çermik ilçesi BDP İlçe Başkanı Haşim Demirkol’un 23 yaşındaki kızı Helin Demirkol'un Suriye’de öldürüldüğü ileri sürüldü.

Elde edilen bilgilere göre, BDP Çermik İlçe Başkanı'nın kızı Helin Demirkol'un, Suriye'de Kürtler'in yaşadığı ve 'Rojava' olarak bilinen Kobani’de YPG saflarında savaşırken El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (İŞİD) ile girdiği çatışmada öldürüldüğü iddia edildi.

Öldürülen, Çermik BDP İlçe Başkanı Haşim Demirkol’un kızı Helin Demirkol’un cenazesinin sınırdan geçirilerek Türkiye’de defnedileceği öne sürüldü.

Öte yandan, yaklaşık 4 günden beri Kobani’nin çevresini güney, doğu ve batı olmak üzere üç koldan kuşatan İŞİD militanları ile şehri savunmaya çalışan YPG arasında çok şiddetli çatışmalar çıktığı, saldırılarda her iki tarafın doçka ve tankların da yer aldığı ağır makineli silahları kullandığı öğrenildi.

Daha önce, 3 Mayıs 2014 tarihinde ise Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Belediye Başkanı BDP'li Seyid Narin'in 22 yaşındaki oğlu Ali Narin'in de Suriye Rojava'da İŞİD ile girdiği çatışmada öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2014, 17:14

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER