BDP’den Yücel Halis'in ailesine ziyaret

Ziya Halis, ziyaretten ailenin duyduğu memnuniyeti dile getirdi…

BDP’den Yücel Halis'in ailesine ziyaret

BDP Ankara İl Örgütü, yapılan hava operasyonunda yaşamını yitiren HPG Askeri Konsey üyesi Yücel Halis'in (Alişer Koçgiri) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

BDP Ankara İl Örgütü'nün bugün yapılan kongresinde seçilen yeni seçilen yönetimi, 10 Ekim tarihinde Federal Kürdistan Bölgesi'nde bulunan Xinêre ve Haftanin alanlarına yönelik yapılan hava saldırılarında yaşamını yitiren HPG'li Yücel Halis'in (Alişer Koçgıri) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

7 arkadaşı ile birlikte yaşamını yitiren Halis'in Dikmen'de oturan ailesi BDP İl Başkanı Ahmet Aday, PM Üyesi Zeki Altın, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Safiye Akalın ve partili yöneticileri kapıda karşıladı.

Taziye ziyaretine gelen heyet adına konuşan İl Başkanı Ahmet Aday, "Yücel Halis tüm Kürtlerin şehididir. Halkımızın başı sağ olsun" dedi.

Daha sonra aile adına konuşan Yücel Halis'in amcası eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Kurucu Genel Başkanı Ziya Halis, BDP'lilerin ziyaretinden ailenin duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kürt gençlerinin haklı bir mücadele yürüttüğünü söyleyen Halis, "Ancak ceberrut devlet bunu anlamak istemiyor. Bizler gençlerimizin mücadelesinden umutluyuz" derken, aile olarak imkanlar dahilinde olması durumunda cenazelerini alıp, doğduğu köyde toprağa vermek istediklerini belirtti.

Bu arada hüzünlü olan Halis'in annesi ve babası ise çocukları ile gurur duyduklarını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin  çavuşoğlu
hüseyin çavuşoğlu - 7 yıl Önce

tüm zara lı hemşerilerimizin ve koçgiri aşiretinin başısağ olsun.

Amed'den Şerif
Amed'den Şerif - 7 yıl Önce

Alişer'in düzgün kişiliğinin oluşmasında katkısı olan o pırlanta gibi anne ve babasına büyük saygılar...

ali coşkun
ali coşkun - 7 yıl Önce

halkına ve devletine baş kaldıranın ve kürt halkının camura sürükyenin sonu bu olduğunu nice insanlar tarafından bilinmekte ve de tavip edilmemektedir ancak bugun devlete baş kaldıran şahısların neden bdp tarafından kucaklanmaktadırlar neden bdp bu şahıslara sahip çıkmaktadır bunu iyi düşünmeliyiz bu adam türkiye cumhuriyetin bir ferdi iken amcası eski çcalışma bakanı iken demekki bu ülkede herkese yer ve konum var silah alıp askere polise sıkmak mı lazım ilaki insanların sıkıntıları var, bu şekildemi hal oluyor bütün işler babanızda size tokat attıyor silahla neden öldürmediniz saygılarımla

KOÇGİRİLİ
KOÇGİRİLİ - 7 yıl Önce

ALİŞER'İN YOLUNDA KOÇGİRİ İÇİNDE KALACAKSIN HEMŞEHRİN DİĞER ALİŞERLER :(

koçgirli turhan
koçgirli turhan - 7 yıl Önce

sen hep yüreklerde olacaksın seni kürt halkı unutmayacak büyük komutan

cihan mustolu
cihan mustolu - 7 yıl Önce

bütün koçgiri aşiretinin başı sağolsun alişerin yolundayız mustolululuuuu

kewres maciran
kewres maciran - 7 yıl Önce

silav ji tera ey Komutana Mezin...

Em xelke Kocgiri te birnakin....

imranlılı
imranlılı - 7 yıl Önce

yücel halis şimdiye kadar neyin davasını yapıyordu onca şehit insanların ocağını söndüren insanlarla gururmu duyorsunuz gurur duyulacak varsa şehitlerimiz ve polisimiz askerimizdir yazıkki böyle eli kanlı insanlarla iftihar ediyorsunuz neyin davasını güdüyorsunuz beyler kendinize gelin ziya halisin acıklamalarını hic hoş acıklama değil