BDP'den İmralı için üç yeni isim

Yeni açıklanan heyette Sırrı Süreyya Önder de var...

BDP'den İmralı için üç yeni isim

BDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, İmralı Adası’na gidecek ikinci heyete ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

“Bilindiği üzere uzunca bir zamandır BDP’den ikinci bir heyetin İmralı’ya gitmesi gerekiyordu” denilen açıklamada, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile yaptığı görüşmede eş başkanlarla görüşmek ve tartışmak istediğini açıkladığı kaydedildi.

Açıklamada, “Öcalan, Hükümetin bu konudaki tutumunu basından takip ettiğini ve çok olumlu bulmadığını da vurgulamıştır. Fakat sürecin tıkanmaması için ikinci bir öneride bulunduğunu BDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan ve Pervin Buldan’dan oluşan ikinci heyeti beklediğini bildirmiştir” denildi.

Açıklamada, yapılan toplantıda bu önerinin değerlendirildiği vurgulanarak, “Sayın Öcalan’ın sorun çözücü, tıkanıklığı aşıcı bu yaklaşımını son derece önemli ve değerli bulduk. Bu doğrultuda adı geçen 3 ismin partimizi temsilen Sayın Öcalan ile İmralı’da görüşme yapmak üzere görevlendirilmesine karar vermiş bulunmaktayız. Gerekli başvuru Adalet Bakanlığı'na yapılmış olup partimizin bu kararı doğrultusunda Bakanlığın gerekli işlemleri tamamlayarak heyetin en kısa zamanda İmralı’ya gitmesini sağlamasını beklemekteyiz” denildi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2013, 11:23
YORUM EKLE