BDP ile HÜDA-PAR arasında kavga: 16 yaralı

BDP'li Nursel Aydoğan olayı provokasyon olarak değerlendirdiklerini belirtti...

BDP ile HÜDA-PAR arasında kavga: 16 yaralı

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde Hür Dava Partisi (Hüda-Par) ile BDP’liler arasında çıkan taşlı ve sopalı kavgada 16 kişi yaralandı.

Radikal'in yer verdiği habere göre; olay bugün akşam saatlerinde Lice İlçesi’nde meydana geldi. Hüda-Par üyeleri Lice’de Belediye Başkan adayı Abdulmutalip Yuva’yı tanıtarak, esnafa broşür dağıttı. İddiaya göre Hüda-Par konvoyu ilçe merkezindeki BDP binası önünden geçerken, iki partili grubu arasında sözlü tartışma oldu. Tartışma kısa sürede iki partili grup arasında taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Lice Emniyet Müdürlüğü ekipleri müdahale ettiği kavgayı güçlükle ayırdı. Kavgada yaralananlar Lice Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayda araçları hasar gören Hüda-Par üyelerinin polis kontrolü altında ilçeden çıkarıldığı belirtildi.

VALİ VEKİLİ: KAVGANIN NEDİNİ BELLİ DEĞİL

Diyarbakır Vali Vekili Zafer Engin, "Lice'deki olayda 16 yaralı var. 2'si Diyarbakır'a getirildi, 14'ü de Lice'de ayakta tedavi edildi" dedi. Vali Vekili Engin, Hüda-Par heyetinin Lice ilçesinde esnaf ziyareti sırasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğünü, kavgaya emniyet ekiplerinin müdahalesiyle heyetin Diyarbakır'a gönderildiğini söyledi.

Kavganın nedeninin henüz netleşmediğini, olayda bir aracın da yakıldığını bildiren Engin, şöyle konuştu:

"Lice'deki olayda 16 yaralı var. 2'si Diyarbakır'a getirildi, 14'ü de Lice'de ayakta tedavi edildi. Şu anda durum sakin. Lice'de herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Ama bir grup ilçe merkezinde bekliyor. BDP'nin il başkanı ve belediye başkanı grubu iknaya gayret gösteriyor. Sadece kalabalık bir grup bekliyor."

AYDOĞAN: BU BİR PROVOKASYON

Öte yandan, olayda yaralanan ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan bir kişiyi ziyaret eden BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da, Lice'deki olayda bir esnafın ağır yaralandığını bildirdi.

Karşı taraftan da birkaç kişinin taşla yaralandığı yönünde bir bilgiye sahip olduklarını bildiren Aydoğan, bunu bir provokasyon olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 23:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazan mart
ramazan mart - 4 yıl Önce

Burdan insanlara seslenmek istiyorum Allah için bdp ve pkk gerçek anlamda araştırın bakın bakalım ne çıkacak.ahmet türk:biz 1400 sene öncenin köhnemiş kanunlariyla yasayamayiz .yani burda Allah'in kanunundan bahsediyor.Emine Ayna:biz geçen sene kurban bayramını ramazan bayramını kutlamadik bizim asıl bayramınız Nevruz bayramidir .Abdullah Öcalan:Muhammed kaybetti karl marx kazandı.ve daha niceleri var.bakın ben batmanda yaşıyorum bunların bir huyu var eğer onları seversen on numarasin pasasin heval sin.ama onları sevmesen aha yaydın havada uçan beş para etmesin hain kurt düşmanı kontra oluverirsin .birde ayaklı gazteleri var düşman başına siyahi beyaz beyazı siyah yaparlar 30 senedir kùrtleri dininden uzaklaştırmaya çalışıyorlar Allah bu yazıyı okuyanlardan razı olsun.