BDDK'dan Aydın Doğan'a yatırım bankacılığı için faaliyet izni

Geçtiğimiz yıl Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., 200 milyon TL sermayeli D Yatırım Bankası A.Ş. kurulmuştu.

BDDK'dan Aydın Doğan'a yatırım bankacılığı için faaliyet izni

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), D Yatırım Bankası AŞ’ye faaliyet izni verdi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Doğan Holding’in iştiraki D Yatırım Bankası’na Mart 2020’de BDDK’dan kuruluş onayı verilmişti. Banka 200 milyon TL başlangıç sermayesiyle Haziran 2020’de İstanbul Ticaret Sicili’ne kaydettirilmişti.

Resmi Gazete’de yayımlanan diğer BDDK kararında, MUFG Bank Turkey AŞ’ye kredi operasyonel işlemleri konusunda verilen destek/danışmanlık izninin kapsamı, banka bünyesinde yer alan banka ve diğer finansal kuruluşların Türkiye’ye yönelik faaliyetleri hariç olmak üzere, küresel işlem bankacılığı ürün ve hizmetlerini içerecek şekilde genişletildi.

Geçtiğimiz yıl Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. İlke Turistik Yatırımlar A.Ş., Doğan Enerji, NETA Yönetim ve Havacılık ve Değer Merkezi Hizmetler ve Yönetim Danışmanlığı tarafından 200 milyon TL sermayeli D Yatırım Bankası A.Ş. kurulmuştu.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın Hürriyet ve Posta gazeteleri, Doğan Haber Ajansı, CNN Türk ve Kanal D’yi sattıktan sonra yeni yatırımının ne olacağı merak ediliyordu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 19:24

YORUM EKLE
YORUMLAR
her devrin adamı bunlar
her devrin adamı bunlar - 3 hafta Önce

ülkenin kralı bunlar devlet bunlara borçlanıyor faiz haracını bunlara ödeyecek yani devlet derken halk devletin borcunu kim öder faiziyle beraber vergileriyle halk öder.herkes değişir değişmeyen bunlar yani kazanan bunlar.zamanın başbakanı mesut yılmazı bile pijama ile karşılıyordu o derece her şeye hakimler.

SIRADAKİ HABER