BBP idam anketi yapacak!

BBP uzun zamandır 'idam geri getirilsin' kampanyası yürütüyor...

BBP idam anketi yapacak!

BBP tarafından 29 ilde kurulacak sandıklarda vatandaşlara ''PKK'lı teröristlerin idam edilmesini istiyor musunuz-'' sorusu yöneltilecek...

BBP'den yapılan açıklamaya göre, anket, 15 Eylül 2012 Cumartesi günü, 09.00-18.00 saatleri arasında Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Bingöl, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Denizli, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Ordu, Şanlıurfa, Osmaniye, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat illerinde gerçekleştirilecek.

Noter huzurunda kurulacak ve açılacak sandıklarda vatandaşlara ''Teröristlerle kucaklaşan devlete, millete meydan okuyup, hukuku hiçe sayan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına 'evet' diyor musunuz'' sorusu da sorulacak. 

 BBP Genel Başkanı yaptığı açıklamada, ''PKK'nın TBMM'deki siyasi uzantılarının devlete ve millete açıkça meydan okuyup, ''racon kestiğini'', PKK'lı militanlarla sarmaş dolaş görüntülerin de vatandaşlarda öfke yarattığını'' savunarak,  bu sebeple anket düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 20:19
YORUM EKLE